Csaknem hárommilliárdos iskolafejlesztés kezdődik a mohácsi tankerületben

Belföld, 2017.09.12

Csaknem hárommilliárd forintos iskolafejlesztés indul a mohácsi tankerületben az Emberi Erőforrás Fejlesztési Program (EFOP) keretéből - jelentette be a Duna-parti város tankerületi központjának igazgatója kedden.

Käszné Lebő Zsuzsanna a mohácsi Petőfi Sándor Kollégium mintegy 130 millió forintos épületenergetikai fejlesztési projektjének záró rendezvényén közölte: 2 milliárd 850 millió forintos támogatást nyertek a tankerülethez tartozó iskolák épületeinek felújítására, bővítésére, korszerűsítésére.

A Mohács Térségi Általános Iskola Széchenyi István Általános Iskoláját és a Brodarics Téri Általános Iskolát együttesen 895 millió forintból, a Kisfaludy Károly Gimnáziumot pedig 150 millió forintból fejlesztik - ismertette.

A tankerületi igazgató a Petőfi Sándor Kollégiumon befejezett munkálatokra térve jelezte: az épület új homlokzati és lábazati hőszigetelést kapott, korszerű műanyag nyílászárókat, illetve 80 napelemet szereltek fel. A beruházásnak köszönhetően a fűtési költség várhatóan a felére csökken - tette hozzá.

Solti Péter, a Klebelsberg Központ elnöke, a kollégiumban megvalósult fejlesztések eredményeit úgy összegezte: az intézmény diákjai jó körülmények között tanulhatnak és pihenhetnek, az épület működése kevésbé terheli a környezetet, a költséghatékonyság miatt pedig a fenntartó több forrást tud biztosítani más oktatási feladatokra.

Hargitai János, a térség kereszténydemokrata országgyűlési képviselője a tervezett fejlesztésekre utalva azt mondta: a 2008 és 2010 közötti "sanyarú, államcsőd közeli helyzetben" ilyen nagyságrendű fejlesztési források szétosztásáról "álmodni sem mert volna".

A Baranya megyei fejlesztésekért felelős miniszteri biztos posztját is betöltő politikus megemlítette, hogy hasonló léptékű fejlesztések lesznek a többi között Villányban, Pécsváradon, Mecseknádasdon és Hidason. Kiemelte: a "hazai költségvetési források sokasága" áll rendelkezésre az ország megújítására.

Szekó József (Fidesz-KDNP) mohácsi polgármester az elmúlt 20 év iskolafejlesztéseit is felidézve arról beszélt, hogy a EFOP-fejlesztéseknek köszönhetően a Duna-parti város oktatási intézményei két éven belül jó műszaki állapotban lesznek.
(MTI)
 

Véleménye van? Szóljon hozzá!



Tetszett a cikk?

Ha igen, kérjük like-olja weboldalunkat!
Kövess minket a Facebookon!