HIBAIGAZÍTÁS - Innovációs stúdiót alakított ki a LEGO a Nyíregyházi Egyetemen

Belföld, 2018.10.18

Felhívjuk felhasználóink figyelmét, hogy az október 17- én 16.51 órakor kiadott, Innovációs stúdiót alakított ki a LEGO a Nyíregyházi Egyetemen című anyagunk 1. bekezdésének mondata helyesen:



"Csak úgy tudjuk kiszolgálni a Magyarországon működő vállalkozások folyamatosan változó munkaerőigényét, ha közben az oktatás is változik. Ebben mutat kitűnő példát a Nyíregyházi Egyetem (NYE) és a LEGO együttműködése" - mondta Pölöskei Gáborné, az I n n o v á c i ó s é s T e c h n o l ó g i a i M i n i s z t á r i u m ( I T M ) szakképzésért és felnőttképzésért felelős helyettes államtitkára szerdán a Nyíregyházi Egyetemen kialakított LEGO Education Innovation Studio átadásán.

Felhívjuk tisztelt felhasználóink figyelmét, hogy a hitelesség érdekében a javításokat hajtsák végre a felhasznált anyagon!

JAVÍTOTT VÁLTOZAT - Innovációs stúdiót alakított ki a LEGO a Nyíregyházi Egyetemen

Nyíregyháza, 2018. október 17., szerda (MTI) - "Csak úgy tudjuk kiszolgálni a Magyarországon működő vállalkozások folyamatosan változó munkaerőigényét, ha közben az oktatás is változik. Ebben mutat kitűnő példát a Nyíregyházi Egyetem (NYE) és a LEGO együttműködése" - mondta Pölöskei Gáborné, az Innovációs és Technológiai Minisztárium (ITM) szakképzésért és felnőttképzésért felelős helyettes államtitkára szerdán a Nyíregyházi Egyetemen kialakított LEGO Education Innovation Studio átadásán.

Mint kiemelte, a cégek gyakran már nem kiforrott szakembereket, hanem olyan képességekkel rendelkező munkavállalókat keresnek, mint például a nyitottság, a kreativitás, vagy a hálózatban gondolkodás. Ezek megszerzéséhez ad lehetőséget a LEGO új módszere, amely már az általános iskolások számára is lehetővé teszi a megfelelő alapok elsajátítását játékos keretek között. Ebben a struktúrában egy helyen találkozik a jövő generációja, a munkáltatói elvárás, a szakképzés és a gyerekeket oktató pedagógus - fűzte hozzá. Mint mondta, a kezdeményezés jól illeszkedik a kormány azon törekvéséhez, amely segítségével az oktatás a 21. századi igényekhez való átalakítását célozza meg minden szinten.

Vassné Figula Erika, az egyetem rektora hangsúlyozta, a LEGO Kelet-Közép-Európában először intézményükben alakította ki innovációs stúdióját. Hagsúlyozta, az egyetem és a városban működő LEGO gyár közötti kapcsolat régóta kiváló, ennek egy újabb állomása a stúdió kialakítása. Ezzel céljuk, hogy a leendő tanítókat és tanárokat felkészítsék a LEGO eszközök oktatási és tehetségfejlesztő célú alkalmazására. Mint mondta, a program segítségével a gyerekek könnyebben érvényesülnek a szövegértés, a matematika és a robotika terén.

Kovács Ferenc, Nyíregyháza polgármestere (Fidesz-KDNP) szerint, a fejlesztés nagy lehetőség az egyetem számára is, ugyanis a LEGO stúdió neve hívó szó lehet a továbbtanulást tervező középiskolás diákok számára. Seszták Oszkár, a Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Közgyűlés elnöke a LEGO és a cég által támogatott oktatási program legnagyobb erényét abban látta, hogy reális és szórakoztató alternatívát kínál a fiatalok körében egyre népszerűbb, a számítógépek virtuális valóságával szemben, vagyis a gyerekek a való világ építéséhez a térben alkotáshoz kapnak alapokat - fogalmazott.

A rendezvényen bemutatták a stúdió működését, amelyet Maciej Findlik, a LEGO Education feltörekvő európai piacokért felelős vezetője irányított, aki azt mondta: nagy öröm számukra, hogy cégük a saját eszközeivel hozzájárulhat a magyar oktatás innovatív fejlesztéséhez.
(MTI)
 

Véleménye van? Szóljon hozzá!



Tetszett a cikk?

Ha igen, kérjük like-olja weboldalunkat!
Kövess minket a Facebookon!