OGY - Krónika 7. rész (Sargentini-jelentés)

Belföld, 2018.10.03

A Fidesz-KDNP európai parlamenti (EP-) képviselője szerint a magyar ellenzék EP-képviselői részei a brüsszeli bevándorláspárti csoportnak, míg az MSZP EP-képviselője szerint az a hazafi, aki a magyar nemzet jövőjét az egységes és erős EU-ban látja. A képviselők a Magyarország szuverenitásának megvédéséről és a Magyarországgal szembeni rágalmak visszautasításáról szóló kormánypárti országgyűlési határozati javaslat általános vitájában szólaltak fel szerdán az Országgyűlésben.



EP-képviselő: a magyar ellenzék EP-képviselői részei a brüsszeli bevándorláspárti csoportnak



Deutsch Tamás, a Fidesz-KDNP EP-képviselője azt mondta, 2015 óta Ujhelyi István (MSZP), Niedermüller Péter (DK), Szanyi Tibor (MSZP), Jávor Benedek (Párbeszéd), Molnár Csaba (DK) és Meszerics Tamás (LMP) legkevebb 16 olyan javaslatot szavazott meg, amelyek a magyar emberek elsöprő többségének akaratával szemben üdvözli a tömeges migrációt, sürgeti az állandó áthelyezési mechanizmust, a kötelező betelepítési kvóta rendszerének bevezetését.

A képviselők évek óta nem a magyar emberek mellett állnak, hanem Guy Verhofstadtnak, az EP liberális frakcióvezetőjének legjobb magyarországi tanítványaiként azokkal szövetkeznek, akik a brüsszeli bevándorláspárti többséget és Soros György érdekeit képviselik, és akik bevándorlóországgá akarják tenni Magyarországot - hangoztatta.

Deutsch Tamás szerint a magyar baloldali EP-képviselők a Sargentini-jelentés megszavazásával megint hazájuk ellen fordultak, sőt odaadóan segítették annak előkészítését is.

Közölte, a magyar ellenzék EP-képviselői részei a brüsszeli bevándorláspárti csoportnak, a magyar ellenzéki képviselők a jövő évi választáson azért akarnak bejutni az EP-be, hogy a bevándorláspárti oldal részeként segítsék a határvédelem és a menekültügyi eljárások elvételét a tagállamoktól, illetve a migránsok betelepítési programjának beindítását. Mi arra készülnünk, hogy ettől megvédjük Európát és Magyarországot - hangoztatta.



EP-képviselő: a magyar nemzet jövője az egységes és erős EU



Ujhelyi István, az MSZP EP-képviselője felidézte, 1956 decemberében Strasbourgban ülésezett a Magyar Forradalmi Tanács, míg Kéthly Anna, a Nagy Imre-kormány minisztere, Király Béla, a Nemzetőrség főparancsnoka, Kővágó József, a kisgazda párt főpolgármestere az ENSZ-hez fordult a Magyarországon történtek miatt. Róluk az akkori állampárt azt mondta, hazaárulók - közölte.

Azt firtatta, hogy hazaárulásnak számít-e, amikor egy politikai párt vezetője saját uniós pártcsaládjában a saját országát elítélő határozatot terjeszt elő, ahogy 2003-ban Orbán Viktor tette. Hazaárulás az, hogy ha egy politikai vezető Brüsszelben saját pártcsaládjában azt követeli, vonják meg a támogatásokat Magyarországtól, ahogy ezt 2006-ban Orbán Viktor kérte? - kérdezte.

Ujhelyi István rögzítette: ugyanúgy a nemzet részének tartja magát, mint a kormánypárti, a jobbikos képviselők. Büszke magyar vagyok - fogalmazott, azt tudakolva, csak az lehet nemzeti, aki Orbán Viktort támogatja?

Az ellenzéki politikus szerint ma az a hazafi, aki érti, hogy a magyar nemzet jövője az egységes és erős EU-ban van. A határozati javaslatban megfogalmazottakra reagálva közölte, nem támogatja az illegális bevándorlást, és véleménye szerint meg kell védeni a magyar, az uniós határokat. Támogatni fogja - folytatta - a Frontex költségvetésének növelését, illetve a közös határvédelem megerősítését anélkül, hogy átadják a magyar határőrizet jogát másnak. Kiállt a keresztény kultúra megőrzése mellett.



Fidesz: kicsinyes bosszú a jelentés



Németh Szilárd (Fidesz) is úgy látta, hogy a Sargentini-jelentés a bevándorláspárti politikusok kicsinyes, de rendkívül agresszív bosszúja a magyar emberek ellen, mert Magyarország bebizonyította: a migráció megállítható. Szerinte az EU összes intézményében azok vannak többségben, akik ez ellen foglalnak állást, akik szerint a bevándorlás jó dolog.

Az ellenzék magatartását azzal magyarázta, hogy a "kedves ellenzék" haragszik a magyar emberekre, mert nem kaptak tavasszal felhatalmazást.

A politikus szerint ha nincs a most "fúrt" tranzitzóna, akkor Magyarországon úgy lehetne átjönni, mint "kés a vajon".

Aggodalmát fogalmazta meg amiatt, hogy elvennék a menekülteljárások lefolytatásának jogát a tagállamoktól azért, hogy egy ügynökség határozza meg, ki jöhet át a határon.

Hangsúlyozta, elképzelhetetlen, hogy Magyarország feladja a határőrizeti jogát. A Frontex megerősítésével nem határvédelmet szeretnének, hanem szabadon behozni a migránsokat Európába - közölte.



Előterjesztő: az Országgyűlés határozott választ ad az EP bevándorláspárti képviselőinek



A határozati javaslat egyik előterjesztőjeként felszólaló Böröcz László (Fidesz) azt mondta: "Ujhelyi képviselő úr önnek mindenhez joga van, de ettől ön még egy hazaáruló". Az emberek a Facebookon, a tereken, az utcákon, a villamoson önről így beszélnek - tette hozzá.

A képviselő megismételte: a Sargentini-jelentés a jól ismert Soros-féle NGO-k és médiumok véleményére épül, továbbá az ő emberei szervezték meg az EP bevándorláspárti többségét is az elfogadásához. Nem engednek Soros zsarolásának, az Országgyűlés határozott választ ad az EP bevándorláspárti képviselőinek - közölte.

A jelentést minősített hazugságok terjedelmes, de alacsony igénnyel összeollózott koncepciós peranyagnak minősítette, amely szerinte sértő minden magyar emberre nézve.

Böröcz László felhívta a figyelmet arra, hogy jövőre EP-választások lesznek és Magyarország azért fog harcolni, hogy olyan új EP és bizottság alakuljon, amely elkötelezett a bevándorlás megállítása, a határok megvédése mellett. Harcolnak, hogy a néppárt visszatérjen a kereszténydemokrata útra - közölte.
(MTI)
 

Véleménye van? Szóljon hozzá!



Tetszett a cikk?

Ha igen, kérjük like-olja weboldalunkat!
Kövess minket a Facebookon!