Ungár sem cáfolta a nemzetbiztonsági kockázatot

Belföld, 2018.01.21

Hazugságokkal kevert, értelmezhetetlen rasszista hadjárat indult a médiában az LMP egy munkatársával szemben - mondta Ungár Péter, az ellenzéki párt elnökségi tagja vasárnap, Budapesten más témában tartott sajtótájékoztatón, kérdésekre válaszolva.

A politikust arról faggatták, hogy Szél Bernadett, az LMP miniszterelnök-jelöltje szombaton nem cáfolta azokat a sajtóhíreket, amelyek szerint egy Afganisztánban született szakértőt jelölt az Országgyűlés nemzetbiztonsági bizottságába, aki megbukott az átvilágításon.

Az erről szóló cikknek "nem nagyon volt olyan része, amely megfelelt volna a valóságnak" - fogalmazott Ungár Péter, aki hozzátette, a valódi kérdést az veti fel, hogy a Hirado.hu miként írhatott valakinek a nemzetbiztonsági átvilágítási státuszáról.

Az LMP elnökségi tagja arra a kérdésre, hogy kollégájuk nyílt bevándorláspártisága lehetett-e a probléma elmondta, "még ez egy olyan ország, ahol valaki bármilyen kérdésben elfoglalhat bármilyen álláspontot a migrációval kapcsolatban".

Hangsúlyozta, a szóban forgó munkatársuk magyar állampolgár, aki ellen szerinte a Fidesz azért indított hadjáratot, mert fél, hogy a nemzetbiztonsági bizottságban kiderül: a "Soros-terv semmi", és semmilyen tekintetben nem jelenthet veszélyt.

Az ellenzéki politikus megjegyezte, Szél Bernadettet mandátummal rendelkező képviselőként nem lehet kitiltani a nemzetbiztonsági bizottság üléseiről.

Ungár Péter további kérdésekre válaszolva közölte, egy bölcsődébe járt Simicska Lajos fiával és azóta is találkozott már vele, azonban a Simicska-családdal történt találkozások rangsorát szerinte valószínűleg Orbán Viktor miniszterelnök vezetné.

Az LMP-nek semmilyen szinten nincs köze Simicska Lajoshoz - közölte, majd hozzátette, a Fidesznek van elszámolni valója Simicska Lajossal. A Hadházy Ákos és Simicska Lajos találkozóiról szóló kérdésre reagálva úgy fogalmazott, egy párt társelnökénél nem tud elképzelni magánjellegű találkozót. Ungár Péter további válaszaiban nem tartotta elképzelhetőnek, hogy az LMP a választások után együttműködést kössön a Jobbikkal.

Ferenczi István, az LMP elnökségi tagja a sajtótájékoztatón elmondta, a magyar emberek nem alaptalanul félnek a paksi atomerő bővítésétől, mivel geológiai vizsgálatok szerint annak helyszínén vannak földrengésre utaló nyomok a felszín közelében és kérdéses, hogy az abból fakadó kockázatoknak megfelelően méretezték-e az új blokkokat.
(MTI)
 

Véleménye van? Szóljon hozzá!



Tetszett a cikk?

Ha igen, kérjük like-olja weboldalunkat!
Kövess minket a Facebookon!