Vizes vb - Kapás és Késely is döntős 1500 méter gyorson

Fina - Vizes VB 2017, 2017.07.24

Kapás Boglárka az ötödik, Késely Ajna pedig a nyolcadik idővel jutott döntőbe 1500 méter gyorson a Duna Arénában zajló úszó-világbajnokságon hétfői versenynapján.

A két magyar a második előfutamban egymás mellett állt rajtkőre a leghosszabb medencés távon. A mindössze 15 éves Késely nagyon erősen kezdett, próbálta tartani a lépést honfitársával, de a végére elfáradt, így egyéni legjobbjától (16:11.25) jócskán elmaradva, 16:20.98-cal negyedik lett. Kapás jó versenyzéssel, 16:09.60 perces idővel - ami még így is messze van 15:47.09-es, Kazanyban úszott országos rekordjától - harmadikként csapott célba.

A 24 éves Kapás, a szám 2015-ös kazanyi bronzérmese, a verseny után elmondta, még mindig benne van a vasárnapi nyitónapon úszott 400 méter, amelyet szíve szerint kitörölne az emlékezetéből. Hozzátette, ezen a távon már sokkal jobban érezte magát, elégedett volt a versenyzésével.