Tőzsde - Indexcsökkenés New Yorkban

Gazdaság, 2018.01.10

Negatív kezdés után enyhe emelkedésnek indultak szerdán az amerikai tőzsdeindexek és a zárás közeledtével a DJIA-30 index átmenetileg már pozitív értékeket is felvett.

A kereskedés vége előtt két órával a DJIA-30 index 0,1 százalék, az S&P-500 index 0,2 százalék veszteséget, a Nasdaq Composite index 0,3 százalék veszteséget mutatott.

A csökkenést az előző napi rekordzárás utáni profitkivétellel magyarázták az elemzők. A DJIA, S&P és Nasdaq indexek az év eleje óta sorrendben már 2,7 százalék, 2,9 százalék és 3,8 százalék nyereséget halmoztak fel. A két utóbbi index ráadásul minden egyes kereskedési napot rekorddal zárt az év eleje óta.

Az társasági adót csökkentő adóreform és az éppen induló negyedik negyedévi tőzsdei beszámoló szezontól várt vállalati eredmények jegyében bizakodó befektetői hangulatot az a médiaértesülés fordította meg szerdán, hogy a világ legnagyobb devizatartalékával rendelkező Kína a dollárkötvények vásárlásának csökkentésére, vagy teljes leállítására készül.

A banki papírok - az európai piacokhoz hasonlóan - az amerikai kereskedésben is jól teljesítettek. A pénzügyi ágazat árfolyamindexe több mint egy százalékkal erősödött. A DJIA index emelkedéséhez is egy banki papír, a JPMorgan járult hozzá a legnagyobb mértékben 1,3 százalékos erősödésével. A Wells Fargo és a JPMorgan pénteken teszi közzé negyedéves eredményét.

A nap vesztesei a közüzemi és az ingatlanpiaci papírok voltak 1,25 és 1,75 százalékos eséssel. Az S&P-500 indexben képviselt 11 gazdasági ágazatból nyolc mutatója csökkent.

Az olaj ára emelkedett, a kereskedés vége előtt két órával az amerikai WTI nyersolajé 0,87 százalékkal magasabban 63,51 dolláron állt hordónként, a Brent nyersolajé pedig 0,44 százalékkal magasabban 69,12 dolláron. A WTI előzőleg 63,67 dolláron is forgott, ami 2014 december 9 óta a legmagasabb ár, a Brent ára pedig 69,37 dolláron, ami 2015 májusa óta a legmagasabb. Az olajár nagy emelkedését az amerikai készletek és a termelés vártnál nagyobb múlt heti csökkenése váltotta ki.

A dollárkötvények vásárlásának kínai befagyasztásáról a médiában szárnyra kapott értesülés a dollár árfolyamát gyengítette, az arany árát pedig közel négy havi csúcsra emelte.

Az eurót 0,10 százalékkal jegyezték erősebben 1,1948 dolláron az amerikai piaci zárás előtt két órával. Nap közben 1,20 dollár felett is járt az euró. A főbb devizákkal szemben a dollár 0,6 százalékkal, a jennel szemben 1,2 százalékkal is gyengült.

Az arany ára 0,36 százalékkal unciánként 1318,40 dollárra emelkedett.
(MTI)
 

Véleménye van? Szóljon hozzá!



Tetszett a cikk?

Ha igen, kérjük like-olja weboldalunkat!
Kövess minket a Facebookon!