A Microsoft szerint egy iráni csoport megpróbálta feltörni az elnökjelöltségre pályázók levelezését

Külföld, 2019.10.04

Az iráni kormányzathoz köthető csoport próbálta meg feltörni a 2020-as amerikai választásokon az elnökjelöltségre pályázók levelezését - hozta nyilvánosságra egyik blogbejegyzésében a Microsoft pénteken.

Az informatikai óriáscég szerint az idén augusztusban és szeptemberben a Phosphorus csoport több mint 2700 alkalommal kísérelte meg feltörni az elnökjelöltségre pályázó politikusok és kampányaik levelezését. De hackertámadás érte kormányzati tisztségviselők és újságírók elektronikus levelezését is.

A hackertámadások négy alkalommal sikeresek voltak, de olyan email-fiókokat, amelyek elnökválasztási kampánycsapatokhoz vagy kormányzati tisztségviselőkhöz tartoztak volna, nem sikerült feltörni.

A Microsoft értesítette a hackertámadások áldozatait, de az érintettek neveit nem hozta nyilvánosságra. A vállalat - a blogbejegyzésen kívül - további részleteket sem kívánt nyilvánosságra hozni.

A Phosphorus megpróbálta megváltoztatni az egyes e-mailek jelszavait, vagy a felhasználók telefonszámait megszerezve próbálta meg érvényesíttetni az új jelszót és így behatolni a levélfiókokba is.

Tom Burt, a Microsoft felhasználói biztonságért felelős alelnöke - aki a blogbejegyzést közzétette - úgy vélekedett, hogy a hackertámadások nem voltak "technikailag kifinomultak". Megjegyezte ugyanakkor, hogy a hackerek a célba vett személyekről meglepően sok és részletes információval rendelkeztek, ami arra utal, hogy hosszasan előkészíthették a számítógépes támadásokat. Nem ez az első alkalom egyébként, hogy a Microsoftnak meggyűlt a baja a Phosphorus-csoporttal. Az idén márciusban például 99 olyan internetes oldalt távolított el, amelyet a Phosphorus hozott létre ésé arra használt, hogy kibertámadásokat indítson amerikai kormányzati hivatalok, üzletemberek, vagy "egyszerű" felhasználók ellen.

A nagy amerikai számítógépes cégek már hónapok óta figyelmeztetnek az Irán felől érkező számítógépes fenyegetés erősödésére. Májusban például a Facebook és a Twitter jelentette be, hogy iráni propaganda-profilokat távolított el. Ezek a profilok republikánus politikusok nevében jelentkeztek be és Irán-barát politikai üzeneteket közvetítettek a közösségi médiában.
(MTI)
 

Véleménye van? Szóljon hozzá!



Tetszett a cikk?

Ha igen, kérjük like-olja weboldalunkat!
Kövess minket a Facebookon!