A német lakosság 22,5 százaléka migrációs háttérrel rendelkezik

Külföld, 2017.08.01

Tovább nőtt tavaly Németországban az úgynevezett migrációs hátterű lakosság aránya, 2016-ban 22,5 százalék tartozott ebbe a kategóriába a szövetségi statisztikai hivatal kedden közzétett adatai szerint.

A hivatal a tavaly végzett mikrocenzus - "kis népszámlálás" - eredményére hivatkozva közölte, hogy 2016-ban 18,6 millió migrációs hátterű ember élt a 82,6 milliós lakosságú Németországban, ami 8,5 százalékos emelkedés 2015-höz képest és új rekordnak számít.

A migrációs hátterű lakosság túlnyomó része továbbra is Európából származik, de jelentősen nőtt a közel-keletről, valamint Afrikából érkezők száma. Előbbiek 2,3 milliót tesznek ki, ami 2011-hez képest majdnem 51 százalékos emelkedés, utóbbiak pedig 740 ezret, ami 46 százalékkal magasabb mint öt évvel ezelőtt.

Habár a török beáramlás az utóbbi években veszített a jelentőségéből, Törökország még mindig messze a leggyakoribb származási ország. A migrációs hátterű lakosság nagy arányú növekedését egyébként a 2015-2016-os menekültválságra vezetik vissza.

A statisztikai hivatal adataiból kiderül az is, hogy a migrációs háttérrel rendelkező népesség több mint felének van német állampolgársága, ebből 42 százaléknak születése óta.

Nagy különbség van az iskolázottság és a képzettség terén: a migrációs hátterű rétegben az átlagosnál magasabb azok száma, akiknek nincs iskolai végzettsége vagy szakmai képzettsége. A 25-35 éves korosztályban kilenc százalék azok aránya, akik nem fejezték be az iskolát, és 32 százalék azoké, akiknek nincs szakmai végzettségük, míg ez az arány a nem migrációs hátterűek esetében két, illetve kilenc százalék.

Ezzel szemben viszont mindkét csoportban ugyanolyan arányban találni érettségizetteket (37 százalék) és felsőfokú végzettséggel rendelkezőket (27 százalék).
(MTI)
 

Véleménye van? Szóljon hozzá!



Tetszett a cikk?

Ha igen, kérjük like-olja weboldalunkat!
Kövess minket a Facebookon!