Braunschweigi tenisztorna - Fucsovics a negyeddöntőben

Külföld, 2017.07.13

Fucsovics Márton bejutott a 127 ezer euró (39,3 millió forint) összdíjazású braunschweigi salakpályás tenisztorna negyeddöntőjébe.

A világranglistán 109. magyar játékos a nyolcadik helyen kiemelt Guido Pella (99.) után a hazai közönség előtt szereplő Cedrik-Marcel Stebével (167.) találkozott, aki a nyitókörben Balázs Attilát (174.) verte meg. Az eső miatt szerdáról csütörtökre halasztott meccsen a múlt héten Wimbledonban főtáblás Fucsovics az ATP honlapja szerint 1 óra 20 perc alatt 6:4, 6:1-re nyert.

Következő ellenfele a moldovai Radu Albot (108.) lesz, és ha sikerrel veszi a negyeddöntőt, hétfőtől várhatóan a top 100-ban szerepel majd. Eddigi legjobbja a 107. hely volt.

Fucsovics a nap folyamán párosban is pályára lép Balázs Attila oldalán, a négy közé jutásért.