EP: új lendületet kell adni Afrika fejlődésének

Külföld, 2017.11.16

A gazdasági, migrációs és társadalmi problémák, valamint az elhúzódó válságok együttes hatása új válaszokat és jobb együttműködést igényel az Afrikai Unió és az EU között, valamint új lendületet kell adni Afrika fejlődésének - mondták az Európai Parlament képviselői strasbourgi plenáris ülésükön elfogadott állásfoglalásukban csütörtökön.

Az EP-képviselők az afrikai országok ellenálló képességének megerősítésére irányuló új EU-Afrika stratégiát javasoltak, amely szerint őszinte párbeszédre van szükség a felelősségteljes kormányzás, a demokrácia, a jogállamiság, az emberi jogok és a korrupció elleni küzdelem előmozdításáról.

Javaslatuk szerint az uniónak fokoznia kell az európai békére és védelemre irányuló intézkedéseit szoros együttműködésben az afrikai és nemzetközi partnerekkel. Az EU-nak jelentősebb segítséget kellene nyújtania az afrikai partnerországok számára a mezőgazdaság, a kisüzemi gazdálkodók, a nemzeti oktatási rendszerek és az éghajlatváltozás elleni küzdelem terén.

Arra szólították fel az uniós tagállamokat, tegyenek eleget a növekedést és az afrikai partnerországok munkahely-teremtési programjaikat segítő uniós vagyonkezelői alap finanszírozására vonatkozó ígéreteiknek és tartózkodjanak attól, hogy a fejlesztési támogatást a migrációs ügyekben folytatott együttműködéstől tegyék függővé.

Az Európai Unió november végén tart kétnapos EU-Afrikai Unió csúcsértekezletet az elefántcsontparti Abidjanban. A sorrendben ötödik csúcstalálkozón az afrikai és az európai uniós vezetők megvitatják a két kontinens közötti kapcsolatok jövőjét, azon belül is a hangsúlyt az ifjúságba való beruházásra helyezve. A csúcstalálkozó résztvevői emellett az EU-Afrika partnerség olyan prioritásairól tárgyalnak majd, mint a béke és biztonság, a kormányzás - ideértve a demokrácia, az emberi jogok, a migráció és a mobilitás kérdését -, a beruházás és kereskedelem, készségfejlesztés és a munkahelyteremtés, megerősítve ezzel a két kontinens közötti politikai és gazdasági kapcsolatokat.
(MTI)
 

Véleménye van? Szóljon hozzá!



Tetszett a cikk?

Ha igen, kérjük like-olja weboldalunkat!
Kövess minket a Facebookon!