Szalnyikov Kupa - Hosszú Katinka 800 méteren is nyert

Külföld, 2014.12.19

Az itthon az év legjobb női sportolójának választott Hosszú Katinka pénteken Szentpéterváron megnyerte a negyedik aranyérmét is - 800 méteren - a Szalnyikov Kupán.

A Vasas versenyzője a hagyományos, rövidpályás Szalnyikov Kupa első napján - az oroszországi esemény honlapjának tanúsága szerint - a 100 méter pillangó döntőjében remekelt igazán, ahol 55.71 másodperces országos csúccsal nyert. A régi rekordot is ő tartotta a tokiói világkupa-viadalon tavaly november 9-én elért 56.24 másodperccel.

Hosszú két hátdöntőben is győzött - 50 méteren 26.66 másodperccel, 200 méteren pedig 2:01.80 perccel -, a nap negyedik aranyérmét pedig a 800 méteres gyorsúszás úgynevezett gyors futama - gyakorlatilag döntője - után vehette át, miután 8:20.98 perccel elsőként csapott a célba.

Csak az 50 méter gyors fináléjában maradt le a dobogóról: ott - amúgy 24.58-as magyar csúcsához közel kerülve - 24.67-tel ötödikként végzett.