Férfi kézilabda Bajnokok Ligája - Kikapott a Szeged a Vardartól

Pick Szeged, 2016.02.28

A MOL-Pick Szeged 31-29-re kikapott a macedón Vardar Szkopjétól a férfi kézilabda Bajonokok Ligája csoportküzdelmeinek 13. fordulójában vasárnap, így az ötödik helyen áll csoportjában.

A Szeged a jövő heti zárófordulóban a lengyel Kielce vendége lesz.

Férfi BL, B csoport, 13. forduló:
MOL-Pick Szeged - Vardar Szkopje (macedón) 29-31 (14-13)
--------------------------------------------------------
a Szeged gólszerzői: Bombac 7, Ancsin 6, Ilyés, Källman, Robledo, Mindegía 3-3, Prodanovics 2, Petrus, Vranjes 1-1

A találkozó előtt a hazai szurkolók egy molinóval emlékeztek arra a három debreceni drukkerre, akik szombaton halálos autóbaleset áldozatai lettek, miközben a Békéscsaba otthonában rendezett bajnokiról utaztak hazafelé.

Rendkívül kiélezett és szoros első félidőt láthatott a közönség, egyik csapat sem tudott komolyabb előnybe kerülni. A szünetre végül a szegediek térhettek vezetéssel, Jonas Källman a dudaszó pillanatában talált a hálóba.

A második félidőt rosszul kezdte a Szeged, hiszen hat percig nem talált a kapuba, így a vendégek három góllal el tudtak lépni. A macedónok fokozatosan növelték előnyüket, elsősorban világbajnok spanyol átlövőjük, Jorge Maqueda volt elemében, mindeközben a magyar csapat rengeteg labdát adott el, és ziccerek sorát rontotta el.

Juan Carlos Pastor időkéréssel és kapuscserével próbálta felrázni a szegedi csapatot, de még nehezebb helyzetbe került, amikor Zubai Szabolcsot sérülés miatt le kellett támogatni a pályáról.