Férfi kézilabda BL - A Szeged hazai pályán kikapott a Vardartól

Pick Szeged, 2017.02.18

A MOL-Pick Szeged házigazdaként 23-21-re kikapott a Vardar Szkopje csapatától a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének 11. fordulójában, szombaton.

Férfi kézilabda BL - MOL-Pick Szeged - Vardar Szopje
  • Eredmény,

férfi BL, csoportkör, 11. forduló, B csoport:
MOL-Pick Szeged - Vardar Szkopje (macedón) 21-23 (11-12)

a Szeged gólszerzői: Skube 6, Gorbok, Balogh Zs. 4-4, Källman 3, Bánhidi 2, Sostaric, Bodó 1-1

A macedón csapatból hiányzott a szerb kapus, Strahinja Milic, így a Veszprém egykori játékosa, Sterbik Árpád kezdett a Vardar hálója előtt. A magyar együttes brazil balátlövője, Thiagus Petrus felépült sérüléséből, és bár még nincs tökéletes állapotban, vállalta a játékot szombaton.

Remekül kezdett a vendégcsapat, az ötödik percig minden támadását és lövését gólra váltotta (2-4). A hazaiak gyorsan egyenlítettek, de a folytatásban sem tudták megakadályozni ellenfelük gyors ellentámadásait, ezért a macedónok könnyedén alakították ki helyzeteiket. Ráadásul keményebbé vált a védekezésük, Sterbik pedig kivédett két hétméterest, csapata így ismét ellépett (6-9).

Amikor a szegediek lassítani tudták riválisuk akcióit, újra visszakapaszkodtak (9-9), de az egyre jobban teljesítő kapusuk, Marin Sego megsérült. Az első diagnózis szerint beszakadt a vádlija, ezért több hétig nem számíthat rá a klubja.

A folytatásban a macedón együttes támadásaiban ismét sokkal több lendület és átütőerő volt (9-12), ám a hajrában Alex Dujshebaev két lövést elrontott, a túloldalon Balogh Zsolt kétszer betalált, így csak egy gól volt a különbség a csapatok között a szünetben.

A szünet után a vendégek tíz percen keresztül képtelenek voltak betalálni, ezt kihasználva a - szlovén Stas Skube vezérletével védekezésben és támadásban is javuló - Szeged a meccs során először vezetett (16-14). Ezt követően már három gól is volt a különbség (19-16), de a folytatásban hét percig a magyar csapat maradt gólképtelen, ekkor újfent hátrányba került (19-20).

A hajrában a vendégek jobban koncentráltak és pontosabban kézilabdáztak, így a meccs összképét tekintve megérdemelten nyertek.

A Vardar legeredményesebb játékosa az orosz Timur Gyibirov volt hat góllal, Alex Dujshebaev négyszer volt eredményes.

A szegediek jövő vasárnap a címvédő lengyel Kielce otthonában folytatják BL-szereplésüket.

A Meskov Breszt hazai pályán 21-21-es döntetlent játszott a sereghajtó PPD Zagreb együttesével. A mezőny legeredményesebb tagja a fehérorosz csapat magyar válogatott játékosa, Jamali Iman volt hét találattal.

(FOTÓ)

A csoport állása: 1. Vardar Szkopje 16 pont/11 mérkőzés, 2. Vive Tauron Kielce (lengyel) 14/10, 3. MOL-Pick Szeged 13/11 (296-277), 4. Rhein-Neckar Löwen (német) 13/10 (281-276), 5. Meskov Breszt (fehérorosz) 12/11, 6. IFK Kristianstad (svéd) 6/10, 7. PPD Zagreb (horvát) 5/11 (262-286), 8. Celje Pivovarna Lasko (szlovén) 5/10 (277-302)

szerdán játszották:
A csoport: THW Kiel (német)-Telekom Veszprém 25-27 (15-15)

A csoport állása: 1. Barcelona (spanyol) 20 pont/11 mérkőzés, 2. Paris Saint-Germain (francia) 18/11, 3. Telekom Veszprém 12/11, 4. Flensburg-Handewitt (német) 11/10 (274-256), 5. THW Kiel 11/11 (281-283), 6. Wisla Plock (lengyel) 8/11, 7. Bjerringbro-Silkeborg (dán) 4/11, 8. Kadetten Schaffhausen (svájci) 2/10

Az A és a B csoport győztese a negyeddöntőbe kerül, a 2-6. helyezettek pedig a nyolcaddöntőben folytatják majd szereplésüket.

Férfi kézilabda BL - MOL-Pick Szeged - Vardar Szopje Férfi kézilabda BL - MOL-Pick Szeged - Vardar Szopje Férfi kézilabda BL - MOL-Pick Szeged - Vardar Szopje Férfi kézilabda BL - MOL-Pick Szeged - Vardar Szopje