Férfi kézilabda BL - Hazai döntetlennel rajtolt a Szeged

Pick Szeged, 2016.09.25

Négy másodperccel a lefújás előtt kapott góllal 28-28-as döntetlent játszott a MOL-Pick Szeged a vendég német Rhein-Neckar Löwennel a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportküzdelmeinek nyitófordulójában, vasárnap.

Kézilabda BL - MOL-Pick Szeged - Rhein-Neckar Löwen Bajnokok Ligája, 1. forduló:

• B csoport:
MOL-Pick Szeged - Rhein-Neckar Löwen (német) 28-28 (13-12)

Jó szegedi rajt, 3-1-es hazai vezetés után magára talált a Rhein-Neckar, amely 8-2-es rohammal negyedóra elteltével 9-5-re elhúzott. Időkérés után egy darabig állandósult a különbség, majd amikor újra lendületbe jöttek a szegediek, a németek próbálták rendezni soraikat. A Szeged a gyors támadásainak és a feljavult védekezésének köszönhetően fordított (11-10), és egygólos előnyét meg is őrizte a szünetig.

A fordulást követően rövid ideig még a Tisza-partiak vezettek, ám aztán feljött a német csapat. Hullámzott a játék, hol az egyik, hol a másik gárda kapott el jó periódust és került előnybe.

Az utolsó tíz percben egyre feszültebbé vált a hangulat, szinte nem volt olyan bírói ítélet, melyet valamelyik oldal ne kifogásolt volna. Rossz csere miatt 25-25-nél emberhátrányba került a Rhein-Neckar. Ekkor Sandro Obranovic góljaival, valamint Marin Sego védéseivel 27-25-re meglépett a Szeged, amely így kétgólos előnnyel fordulhatott a záró két és fél percre.

A hajrában a németek gyorsan tudtak válaszolni a gólokra, ezzel együtt a győzelemért támadhatott a hazai együttes. A lövés azonban nem sikerült, az ellentámadásból pedig négy másodperccel a vége előtt betalált a német bajnok.
Így - akárcsak szombaton a Telekom Veszprém - a Szeged is döntetlennel nyitotta a BL 2016/17-es kiírását.

A nap másik összecsapásán:
Kristianstad (svéd)-Vardar Szkopje (macedón) 23-28 (12-15)

Szombaton játszották:
Meskov Breszt (fehérorosz) - Kielce (lengyel) 24-29 (14-11)
Celje (szlovén) - PPD Zagreb (horvát) 30-28 (14-13)

A csoport:

Wisla Plock (lengyel) - Barcelona (spanyol) 18.00
THW Kiel (német) - PSG (francia) 19.30

szombaton játszották:
Flensburg-Handewitt (német) - Telekom Veszprém 24-24 (10-13)

csütörtökön játszották:
Schaffhausen (svájci) - Bjerringbro-Silkeborg (dán) 24-25 (12-10)

A két csoportból az első helyezettek egyből a negyeddöntőbe jutnak, a 2-6. helyezettek pedig a nyolcaddöntőben folytatják szereplésüket.

Kézilabda BL - MOL-Pick Szeged - Rhein-Neckar Löwen Kézilabda BL - MOL-Pick Szeged - Rhein-Neckar Löwen