Férfi kézilabda BL - Szoros meccsen kapott ki a Szeged a címvédőtől

Pick Szeged, 2018.02.18

A MOL-Pick Szeged négy góllal kikapott a címvédő macedón Vardar Szkopje otthonában a férfi kézilabda Bajnokok Ligája 12. fordulójának vasárnapi játéknapján.

Eredmény,

Férfi BL, csoportkör, 12. forduló, A csoport:
Vardar Szkopje (macedón) - MOL-Pick Szeged 34-30 (16-14)
-------------------------------------------------------
a Szeged gólszerzői: Srsen 6, Zsitnyikov, Källman 5-5, Sigurmannsson 4, Skube, Bánhidi 3-3, Sostaric, Thiagus Petrus 2-2

A szegediek közül Balogh Zsolt, valamint a szlovén Matej Gaber és az orosz Szergej Gorbok nem szerepelhetett sérülés miatt, a horvát Marin Sego viszont visszatért a keretbe.

A Vardar kezdett jobban, de a vendégek sorozatban háromszor voltak eredményesek, és az ötödik percben átvették a vezetést (3-4). A Szeged a folytatásban is lendületesen, taktikusan, pontosan kézilabdázott, de a hajrá a hazaiaknak sikerült jobban (16-14).

A második félidő elején tovább növelte előnyét a Vardar (19-15), de ekkor még nem dőlt el a meccs, hiszen a magyar csapat védekezésben és támadásban is javult, és a 47. percben minimálisra csökkentette a különbséget (25-24). Ezt egy ideig tartani tudta a Szeged, sőt 30-29-nél kétszer is az egyenlítésért támadott, ám nem járt sikerrel. A hajrában ismét többet hibázott a vendégcsapat, amely végül pont nélkül maradt a macedón fővárosban.

A mezőny legeredményesebb játékosa a macedón csapat orosz balszélsője, Timur Gyibirov volt, aki 12 lövésből 11 gólt dobott.

A szegediek jövő szombaton a horvát PPD Zagreb együttesét fogadják a BL csoportkörében.

A csoport állása: 1. Vardar Szkopje 20 pont, 2. HBC Nantes (francia) 17, 3. Barcelona (spanyol) 16, 4. Rhein-Neckar Löwen (német) 14, 5. MOL-Pick Szeged 11, 6. Orlen Wisla Plock (lengyel) 6 (322-345), 7. PPD Zagreb (horvát) 6 (297-339), 8. IFK Kristianstad (svéd) 6 (307-365)

szombaton játszották:
B csoport: Telekom Veszprém-Meskov Breszt (fehérorosz) 34-22 (20-11)

Az állás: 1. (és már negyeddöntős) Paris Saint-Germain (francia) 22 pont, 2. Telekom Veszprém 15 (347-325), 3. Flensburg-Handewitt (német) 15 (348-336), 4. THW Kiel (német) 15 (308-302), 5. Vive Kielce (lengyel) 11, 6. Meskov Breszt 8, 7. Aalborg HB (dán) 5 (312-342), 8. Celje PL (szlovén) 5 (344-377)

A csoportok első helyezettjei a negyeddöntőbe, a 2-6. helyezettek a nyolcaddöntőbe jutnak.