Férfi kézilabda BL - Továbbjutást ért a szegedi győzelem

Pick Szeged, 2015.12.05

A MOL-Pick Szeged nagyszerű játékkal 30-24-re legyőzte a vendég Rhein-Neckar Löwent a férfi kézilabda Bajnokok Ligája tizedik fordulójában, ezzel pontszámban beérte német riválisát, és már biztosan továbbjut csoportjából.

Kézilabda BL - Pick Szeged - Rhein-Neckar Löwen A hazaiaktól a szlovén Dean Bombac 11, a spanyol Antonio Garcia Robledo pedig 8 gólt dobott.

Férfi BL, 10. forduló:

B csoport:
MOL-Pick Szeged - Rhein-Neckar Löwen (német) 30-24 (14-12)
----------------------------------------------------------

Az október 17-i, mannheimi ütközetben a Tisza-partiak az első félidőben jól tartották magukat, ám 30-25-ös vereséggel tértek haza.

A mostani meccs elején lépéselőnyben volt a Löwen, ám 4-4 után sorozatban háromszor volt eredményes a Szeged, és a 15. percben időt kértek a vendégek. Aztán 9-5 után agresszívebbé vált a játékuk, és megkezdték a felzárkózást, a lendületüket pedig egy kiállítás törte meg. A Szeged csonka emberelőnye alatt 13-10-re vezetett újból, és végül kétgólos előnnyel mehetett a pihenőre.

A hazaiak szlovén sztárja a folytatásban is sziporkázott, vezérletével a 40. percre 20-15-re ugrott meg a Tisza-parti együttes. A németek időkéréssel és cserékkel reagáltak a kialakult helyzetre, de nem nyugodtak meg, egyre ingerültebben játszottak.

A vendégek védekezése nem állt össze, így a Szeged tartani tudta előnyét, de megnyugodni nem lehetett. Az is a hazaiak malmára hajtotta a vizet, hogy a Löwen sokat hibázott a kritikus szakaszokban. A záró percek igazi ünnepet hoztak, és a lefújás pillanatában sikerült hatgólos különbséget kialakítani, azaz az egymás elleni mérleg a Szegednek kedvez.

A nap másik érdekessége, hogy a címvédő spanyol Barcelona otthon kapott ki a magyar szövetségi kapitány, Talant Dujshebaev irányította lengyel Kielcétől.

A BL februárban, a lengyelországi olimpiai kvalifikációs Európa-bajnokság után folytatódik.

A nap korábbi mérkőzésein:
Vardar Szkopje (macedón)-Kolding (dán) 34-24 (18-8)
Kristianstad (svéd)-Montpellier (francia) 29-30 (15-15)
Barcelona (spanyol)-Kielce (lengyel) 31-33 (19-16)

Az állás: 1. Barcelona 15 pont (305-280), 2. Kielce 14 (303-284), 3. RN Löwen 13 (270-252), 4. Szeged 13 (290-279), 5. Szkopje 12, 6. Montpellier 7, 7. Kristianstad 4, 8. Kolding 2

A csoport:
Wisla Plock (lengyel)-HC Zagreb (horvát) 23-23 (11-12)

vasárnap:
THW Kiel (német) - MVM Veszprém 14.15
PSG (francia)-Celje (szlovén) 17.00
Besiktas (török) - Flensburg-Handewitt (német), Isztambul 19.30

A csoport állása: 1. Veszprém 15 pont/9 mérkőzés, 2. Flensburg-Handewitt 14/9 (268-237), 3. PSG 14/9 (283-257), 4. Kiel 9/9 (259-247), 5. Zagreb 9/10 (257-261), 6. Plock 8/10, 7. Celje 3/9, 8. Besiktas 2/9

Az A és B csoportból az első helyezettek közvetlenül a negyeddöntőbe, a 2-6. helyezettek pedig a nyolcaddöntőbe kerülnek.

Kézilabda BL - Pick Szeged - Rhein-Neckar Löwen Kézilabda BL - Pick Szeged - Rhein-Neckar Löwen