Férfi kézilabda MK - Ismét Veszprém-Szeged döntő lesz

Pick Szeged, 2017.04.14

A címvédő Veszprém után a MOL-Pick Szeged jutott a férfi kézilabda Magyar Kupa döntőjébe.

A debreceni Főnix Csarnokban zajló négyes döntő első napján, pénteken a szegediek a Tatabányát győzték le 28-20-ra az elődöntőben.

A Tatabánya csapatkapitánya, Harsányi Gergely combsérülés miatt a mostani szezonban már nem léphet pályára, így a kupaelődöntőt is ki kellett hagynia, a szegediek keretébe viszont sérülése után visszatért a horvát kapus, Marin Sego.

Tíz perc alatt háromgólos előnyt alakítottak ki a csongrádiak, amit a folytatásban magabiztosan őriztek, sőt a szünetig megdupláztak (16-10).

A sok hibával játszó tatabányaiak a 25. és a 43. perc között nem találtak a hálóba, ezt a lendületesen kézilabdázó ellenfelük remekül kihasználta, már 21-10-re is vezetett, végül pedig nyolc góllal győzött.

A mezőny legeredményesebb játékosa nyolc góllal a szegedi Balogh Zsolt volt.

Szombaton 18. alkalommal találkozik a Magyar Kupa döntőjében a Veszprém és a Szeged. Az első párharcot 1982-ben a szegediek nyerték, majd 1993-ban, 2006-ban és 2008-ban is ők győztek, 13-szor viszont a veszprémiek diadalmaskodtak.

Eredmények, elődöntő: MOL Pick Szeged-Grundfos Tatabánya KC 28-20 (16-10)

Telekom Veszprém-Csurgói KK 33-23 (16-14)