Férfi kézilabda BL - A Veszprém a harmadik, a Szeged az ötödik helyen telel

Pick Szeged, 2017.12.03

A Telekom Veszprém a harmadik, a MOL-Pick Szeged pedig az ötödik helyen tölti a téli szünetet csoportjában a férfi kézilabda Bajnokok Ligájában.

Az előző idényben harmadik helyezett veszprémiek három vereség után szombaton 31-26-ra legyőzték a tavalyi BL-győztes lengyel Vive Kielce együttesét a B csoportban, a szegediek viszont egy hónapon belül negyedszer veszítettek, hiszen 25-24-re kikaptak a magyar válogatott kapus Borbély Ádám csapatától, a szintén lengyel Orlen Wisla Plocktól a B csoportban.

Faluvégi Rudolf együttese, a francia HBC Nantes házigazdaként 29-25-re legyőzte a Barcelonát, a magyar játékos mindhárom lövését gólra váltotta. A Nantes a második, a Plock pedig a hetedik az A csoportban.

A tavaszi döntő két résztvevője, a francia Paris Saint-Germain és a címvédő macedón Vardar Szkopje továbbra is remek formában van, mindkettő vezeti a csoportját.

Az alsó ágon Császár Gábor csapata, a svájci bajnok Kadetten Schaffhausen az ötödik helyen áll a C csoportban.

A góllövőlistát Uwe Gensheimer, a PSG német Európa-bajnoka vezeti 68 találattal, a második helyen a Veszprém irányítója, Lékai Máté áll 61 góllal.

A férfi Bajnokok Ligája csoportmérkőzései a horvátországi Európa-bajnokság után, február közepén folytatódnak.

A csoportok állása a felső ágon:

A csoport:
1. Vardar Szkopje (macedón) 18 pont, 2. HBC Nantes 15, 3. FC Barcelona (spanyol) 12 (297-274), 4. Rhein-Neckar Löwen (német) 12 (287-268), 5. MOL-Pick Szeged 9,
6. IFK Kristianstad (svéd) 6, 7. Orlen Wisla Plock (lengyel) 4 (268-293), 8. PPD Zagreb (horvát) 4 (250-290)