Férfi kézilabda BL - Harmadik helyen végzett csoportjában a Szeged

Pick Szeged, 2017.03.11

A MOL-Pick Szeged a harmadik helyen végzett a férfi kézilabda Bajnokok Ligájának B csoportjában.

A szegediek végső helyezése azzal vált biztossá, hogy szombaton a címvédő lengyel Kielce házigazdaként legyőzte a fehérorosz Meskov Breszt csapatát. A vendégek magyar válogatott játékosa, Jamali Iman nem szerepelt a keretben.

A csoportkört nyolc győzelemmel, egy döntetlennel és öt vereséggel zárta a magyar együttes, s az A csoport hatodik helyezettjével találkozik a nyolcaddöntőben, ez vagy a lengyel Wisla Plock, vagy a dán Bjerringbro/Silkeborg lesz.

Eredmény,

férfi BL, csoportkör, 14. (utolsó) forduló, B csoport:
Vive Tauron Kielce (lengyel)-Meskov Breszt (fehérorosz) 35-27 (15-16)

szerdán játszották:
B csoport: Rhein-Neckar Löwen (német) - MOL-Pick Szeged 24-30 (12-14)

Az állás: 1. Vardar Szkopje (macedón) 18 pont/13 mérkőzés, 2. Vive Tauron Kielce (lengyel) 18/14, 3. MOL-Pick Szeged 17/14, 4. Rhein-Neckar Löwen 17/14, 5. Meskov Breszt (fehérorosz) 14/15, 6. PPD Zagreb (horvát) 9/14, 7. Celje Pivovarna Lasko (szlovén) 9/14, 8. IFK Kristianstad (svéd) 8/13

A csoport: Telekom Veszprém - Flensburg-Handewitt (német)

Az állás: 1. Barcelona (spanyol) 23 pont, 2. Paris Saint-Germain (francia) 22, 3. Telekom Veszprém 16, 4. Flensburg-Handewitt 15, 5. THW Kiel (német) 12, 6. Orlen Wisla Plock (lengyel) 8, 7. Bjerringbro-Silkeborg (dán) 6 8. Kadetten Schaffhausen (svájci) 2

Pontegyenlőség esetén az egymás elleni eredmény rangsorol. Az A és a B csoport győztese a negyeddöntőbe kerül, a 2-6. helyezettek pedig a nyolcaddöntőben folytatják a szereplésüket. A párharcok első mérkőzéseit március 22. és 26. között, a visszavágókat pedig egy héttel később rendezik.