Férfi kézilabda EHF Kupa - Kikapott a Szeged Nantes-ban

Pick Szeged, 2014.03.24

Az eddig százszázalékos Pick Szeged simán, nyolc góllal kikapott a francia Nantes vendégeként a férfi kézilabda EHF Kupa főtáblájának 5. fordulójában.

• Férfi EHF Kupa, C csoport, 5. forduló:
Nantes (francia)-Pick Szeged 31-23 (15-10)
Férfi kézilabda EHF-kupa, C csoport, 5. forduló, Nantes, Palais des Sports de Beaulieu. Vezette: Pavicevic, Raznatovic (montenegró).
HBC Nantes: Skof - Camarero 3, Maqueda 4, Nyateu 2, Gharbi 1, Entrerrios 7, Rivéra. Csere: Salmon (kapus), Feliho 4, Jonsson 1, Claire 4, Toumi 1, Tournat 6.  Vezetőedző: Thierry Anti.
Pick Szeged: Mikler - Ancsin 1, Blazevic 1, Källman 6, Zubai 5, Balogh 5/2, Mindegía 3. Csere: Tatai (kapus), Prce, Larholm, Ilyés 2, Vadkerti, Vranjes, Lasica. Vezetőedző: Juan Carlos Pastor.
Kiállítás: 8, ill. 4 perc.
Hétméteres: 2/0,  ill. 3/2.

A szegediek korábban, hazai pályán mindössze egy góllal verték a francia együttes, az az eredmény már sejtette, hogy nehéz feladat vár rájuk Nantes-ban. A meccsen aztán a hazaiak uralták a játékot, s már a félidőben öt góllal vezettek, a fordulás után pedig tovább tudták növelni előnyüket, így nagyon fölényes győzelmet arattak.

szombaton játszották:
IKF Kristianstad (svéd)-Tatran Presov (szlovák) 34-27 (14-12)

Az állás: 1. Nantes 8 pont (147-124), 2. Pick Szeged 8 (145-141), 3. Kristianstad 4, 4. Tatran Presov 2

A négy csoportból alapesetben az első két-két együttes jut a negyeddöntőbe, ám előfordulhat, hogy a négyből a legrosszabb második mégis kiesik.