Atlétikai Budapest-bajnokság - Koroknai Máté kiváló 400 gátat futott

Sport, 2020.08.02

A hosszú sérülés után júliusban visszatérő Koroknai Máté 50 másodperc közeli idővel nyerte meg a férfi 400 méter gátat vasárnap, az atléták Budapest-bajnokságának második napján.

A debreceniek Európa-bajnoki elődöntős futója a 2018-as kontinensviadalt követően sokáig sérülésekkel bajlódott, és egészen július közepéig nem tudott versenyezni. Visszatérése óta viszont egyre jobb formát mutat, vasárnap pedig egészen remekül futott. Koroknai 50.29 másodperccel győzött, alig fél másodpercre elmaradva az Eb-elődöntőben elért egyéni csúcsától (49.77 mp).

A Budapest-bajnokság második napján férfi diszkoszvetésben Szikszai Róbert 60,89 méterrel végzett az élen, megelőzve az athéni olimpia ezüstérmesét, Kővágó Zoltán (56,82 méter).

Jó versenyt hozott a férfi magasugrás, melyet Bakosi Péter 2,17 méterrel nyert meg Jankovics Dániel János előtt.

A magyar atléták egy hét múlva az országos bajnokságon szerepelnek majd a Lantos Mihály Sportközpontban.