Ausztrál Nagydíj - Hamiltoné az első rajtkocka a szezonnyitón

Sport, 2018.03.24

A négyszeres világbajnok és címvédő Lewis Hamilton, a Mercedes brit pilótája nyerte a szezonnyitó Forma-1-es Ausztrál Nagydíj szombati időmérő edzését, így a vasárnapi futamot ő kezdheti meg az élről.

A 33 éves Hamiltonnak ez pályafutása 73. pole pozíciója, Ausztráliában hetedszer győzött az időmérőn.

A címvédő mellől Kimi Räikkönen, a Ferrari finn versenyzője startolhat majd, míg a harmadik rajthelyet a szintén négyszeres vb-győztes Sebastian Vettel, a Ferrari német pilótája foglalhatja el.

Daniel Ricciardo, a Red Bull hazai közönség előtt szereplő versenyzője ötödik lett az időmérő edzésen, de a pénteki második szabadedzésen elkövetett szabálytalansága miatt három pozícióval hátrébb, a nyolcadik kockából kell majd indulnia.

A melbourne-i kvalifikáció utolsó szakaszát 10 percre félbe kellett szakítani, miután Hamilton csapattársa, a finn Valtteri Bottas az első kanyarban megcsúszott és a falba csapódott. A pilóta sérülés nélkül megúszta az esetet, de mért kört így nem tudott teljesíteni, ezért a futamot majd csak a 10. helyről kezdheti meg.

Az 58 körös Ausztrál Nagydíj vasárnap - magyar idő szerint - 7.10 órakor rajtol el Melbourne-ben.