Bicsák Bence negyedik lett a svájci triatlon vk-n

Sport, 2018.08.18

A legjobb magyarként Bicsák Bence negyedik helyen végzett a triatlonosok szombati világkupaversenyén Lausanne-ban.

A nemzetközi szövetség (ITU) honlapjának tájékoztatása szerint a magyar versenyző 1:50:47 óra alatt teljesítette a távot. Honfitársai közül Dévay Márk 26. (1:54:39), míg Király István 40. (2:00:35) helyen ért célba. A férfiak küzdelmét a norvég Gustav Iden (1:49:48) nyerte, az 54 fős mezőnyből 16-an nem értek célba.

A nőknél Kovács Zsófia (2:08:09) 10. helyen végzett, a svájci Nicole Spirig (2:05:11) lett az első. A versenyt a nőknél is 16-an nem fejezték be, köztük a másik magyar induló, Santosi Gréta.

A versenyzőknek 1,5 kilométert kellett úszniuk, 40,1 km-t kerékpározniuk és végül 10,16 km-t futniuk.