Birkózó Eb - Kiss Balázs bronzérmes

Sport, 2017.05.06

Kiss Balázs bronzérmet nyert a kötöttfogásúak 98 kilogrammos kategóriájában az újvidéki birkózó Európa-bajnokság szombati versenynapján.

A 2009-ben világbajnok magyar sportoló a helyosztón a német Oliver Hasslerrel küzdött meg, és egy gyönyörű válldobással gyorsan négypontos előnybe került, végül pedig 4-1-re győzött.

A BVSC klasszisa - 2007 után - pályafutása második Eb-bronzérmét szerezte meg szombaton.

Kiss a magyar küldöttség negyedik érmese Újvidéken, ahol kedden Veréb István a szabadfogásúak 86 kilogrammos súlycsoportjában lett harmadik, míg csütörtökön a 75 kilogrammban szereplő Németh Zsanett a második helyen végzett, pénteken pedig Barka Emese harmadikként zárt a 58 kilósok mezőnyében.

Szombaton még a kötöttfogás 130 kilós kategóriájában lesz magyar érdekeltség, mivel Lám Bálint a döntőben lép szőnyegre a török Riza Kayaalp ellen.