Birminghami tenisztorna - Döntőbe jutott a Babos, Mladenovic páros

Sport, 2018.06.23

A Babos Tímea, Kristina Mladenovic magyar, francia duó döntőbe jutott a 936 ezer dollár (260,5 millió forint) összdíjazású birminghami füves pályás női tenisztorna párosversenyében.

Az ausztrál nyílt bajnokságon címvédő egység, az angliai torna első kiemeltje a negyedikként rangsorolt Barbora Krejcikova, Katerina Siniakova cseh kettőst győzte le két szoros szettben a szombati elődöntőben, amely 1 óra 41 percig tartott.

"Természetesen nagyon örülök a mai győzelemnek, hiszen a Roland Garros-bajnokokkal játszottunk! Boldog vagyok, hogy megnyertük az elődöntőt, amely nagyon magas színvonalú volt" - nyilatkozta saját honlapján Babos.

Hangsúlyozta, a kiélezett küzdelem közepette nagyon jól adta vissza az ellenfél adogatásait, illetve remekül együttműködtek a partnerével.

"Többször is nehéz helyzetben voltunk, de visszakapaszkodtunk. Tanultunk, és próbálunk mindig tanulni a hibáinkból, igyekszünk továbbfejlődni" - mondta a magyar teniszező.

Eredmény, páros, elődöntő:

--------------------------
Babos Tímea, Kristina Mladenovic (magyar, francia, 1.)-Barbora Krejcikova, Katerina Siniakova (cseh, 4.) 7:5, 7:6 (8-6)