Férfi kosárlabda NB I - Nyolcadszor bajnok a Szolnok

Sport, 2018.06.18

A Szolnoki Olaj kiélezett csatában győzött Szombathelyen a férfi kosárlabda NB I döntőjének hétfői, negyedik mérkőzésén, így 3-1-es összesítéssel megnyerte a párharcot, és megszerezte fennállása nyolcadik aranyérmét.

Eredmény, döntő, 4. mérkőzés:
Falco-Vulcano Energia KC Szombathely - Szolnoki Olaj 81-83 (26-21, 19-19, 16-20, 20-23)
--------------------------------------------------------------------------------------
a legjobb dobók: Govens 26, Borisov 25, Norfleet 9, illetve Perry 20, Milosevic 14, Andric 12, Browning 12, Ford 11

Az egyik csapat harmadik győzelméig tartó párharc végeredménye: 3-1, a Szolnok javára.

A finálé első meccsén, nyolc napja a Tisza-partiak 82-76-ra nyertek hazai pályán, majd kedden a vasi gárda 76-73-mal egyenlített az Arena Savariában, a harmadik meccs pedig ismét szolnoki diadalt hozott (89-70). Így Dragan Aleksic 2-1-re vezető együttese annak a tudatában kelt útra, hogy győzelem esetén begyűjtheti nyolcadik bajnok aranyát.

A Falco dolgát nehezítette, hogy az előző találkozón fáradásos törést szenvedett a lábában Váradi Benedek, így számára véget ért a szezon.

A negyedik csata kiegyenlített küzdelemmel indult, majd a házigazdák 18-13-ra elhúztak, főként Govens Darrin révén. Az amerikai születésű, de magyar válogatott játékos az elődöntőben ujjtörést szenvedett, és a finálé második meccsén lépett újra pályára.

Az alapszakasz- és Magyar Kupa-győztes vendégcsapat a 14. percben a 11. pontját szerző Quincy Ford zsákolásával érte utol ellenfelét. Ekkor a montenegrói Milos Borisov vette vállaira a Falcót, aki megszerezte 19. pontját, és a nagyszünetben 45-40 volt az állás.

A fordulás után az eddig csak 2008-ban bajnok vasiak futottak az eredmény után, mert az Olajból az amerikai Kendrick Perry és Steven Browning is rákapcsolt, de a zárószakasz már 61-60-ról indult. Innentől folyamatosan egy-két pont volt a különbség a két szerb edző, Srecko Sekulovic és Dragan Aleksic együttese között, az utolsó perc 76-76-tal kezdődött. Tóth Ádám jól büntetőzött (76-78), Govens duplát és büntetőt dobott (79-78), majd Perry kétpontosára (79-81) Govens válaszolt 1,8 másodperccel a vége előtt (81-80), aztán Perry utolsó másodperces triplája végleg eldöntötte a párharcot.

Az Olaj 1991, 2007, 2011, 2012, 2014, 2015 és 2016 után nyolcadszor lett az NB I bajnoka.

A mérkőzés hőse, Kendrick Perry szerint a találkozó elején nem hozta ki magából a maximumot, de később megtalálta a ritmust.

"Az enyém volt az utolsó kosár, de ez a diadal a csapaté, az a legfontosabb, hogy nyertünk" - jelentette ki a lefújás után a légiós.