Férfi röplabda Challenge Kupa - Aranyszettben jutott tovább a Pénzügyőr

Sport, 2020.02.12

A Pénzügyőr aranyszettben továbbjutott a belga Leuven otthonában szerdán a férfi röplabda Challenge Kupa nyolcaddöntőjének visszavágóján.

A magyar férficsapatok közül legutóbb a 2003/04-es szezonban a Kazincbarcika jutott el a legjobb nyolcig a nemzetközi kupaporondon.

Eredmény, nyolcaddöntő, visszavágó:
BDO Volley Haasrode Leuven (belga)-Pénzügyőr SE 3-1 (24, 23, -25, 33), aranyszettel: 12-15
-------------------------------------------------------------

A Pénzügyőr már a nyolcaddöntőbe jutással is története legnagyobb sikerét érte el, ráadásul az első meccsen - némi meglepetésre - remek játékkal 3-1-es győzelmet aratott belga riválisa felett Újpesten.

A szerdai mérkőzés hatalmas csatát hozott, a magyar együttes a negyedik szettet 35-33-ra veszítette el. Így bő két óra alatt 3-1-re nyert a belga gárda, ezért következhetett az aranyszett, amelyben 15-12-re bizonyultak jobbnak a vendégek.

A Pénzügyőrre a negyeddöntőben a portugál Sporting CP csapata vár február 25-27. és március 3-5. között úgy, hogy a magyar csapat játszhatja hazai környezetben a visszavágót.