Férfi vízilabda BL - Az ötödik helyért játszhat az Eger

Sport, 2018.06.08

Az Eger 10-6-ra legyőzte a német Spandau Berlint a férfi vízilabda Bajnokok Ligája nyolcas döntőjében az 5-8. helyért, így szombaton 17.30 órától az ötödik helyért játszhat.

Az egriek ellenfele a Szolnoki Dózsa vagy az olasz Brescia lesz.

Eredmény, az 5-8. helyért:
ZF-Eger - Spandau Berlin (német) 10-6 (2-3, 2-0, 1-0, 5-3)
----------------------------------------------------------
a magyar csapat góldobói: Hárai, Kovács G., Vlahopulosz 2-2, Angyal, Bedő, Hosnyánszky, Rasovic

Brescia (olasz)-Szolnoki Dózsa 17.30

elődöntő:
Olympiakosz (görög)-Barceloneta (spanyol) 19.00
Pro Recco (olasz)-Jug Dubrovnik (horvát) 20.30

A nyitott medencében és szakadó esőben rendezett összecsapáson Kovács Gergő góljával a 3. percben vezetéshez jutott az Eger, de a német rivális - amelynek kapuját a magyar Baksa László védte - fordított, és 7. perc elején 3-1-re elhúzott. Az egriek még az első negyedben szépítettek, majd a második felvonásban gólt sem kaptak, és 4-3-ra visszavették a vezetést.

A harmadik negyedben egyetlen találat esett: Kovács Gergő révén növelte előnyét az Eger. Miután a zárófelvonás elején már három góllal is vezetett a magyar együttes, a hajrára nem maradtak izgalmak.