Férfi vízilabda BL - Győzelemmel zárták a magyarok a csoportkört

Sport, 2018.05.09

Mindhárom magyar csapat győzelemmel zárta szerdán a férfi vízilabda Bajnokok Ligája csoportküzdelmeit.

A B csoportban a címvédő Szolnok hazai medencében rendkívül fölényes, 14-4-es sikert aratott a spanyol Sabadell felett, míg az Eger ugyancsak otthon a román Steaua Bucurestit győzte le 12-9-re. Mindkét gárda korábban biztosította már helyét a nyolcas döntőben, az Eger a csoport második, a Szolnok a harmadik helyén zárt.

Az A csoportban az OSC-nek sikerült a szép búcsú: az újbudaiak sorozatban öt vereség után Partizan Beograd 14-6-os legyőzésével fejezték be szereplésüket.

A BL főtábláján két nyolcas csoportban zajlottak a küzdelmek, a genovai nyolcas döntőt június 7. és 9. között rendezik. A negyeddöntőben megismétlődik a tavlayi finálé, ugyanis a Szolnok a horvát Jug Dubrovnikkal találkozik, míg az Egerre a spanyol Barceloneta vár.

Férfi Bajnokok Ligája, csoporkör, 14. (utolsó) forduló:

A csoport:
A-Híd OSC-Újbuda - Partizan Beograd (szerb) 14-6 (3-0, 2-3, 5-3, 4-0)
---------------------------------------------------------------------
a magyar csapat gólszerzői: Ubovic 3, Kovács Gá., Seman, Bundschuh 2-2, Brguljan, Burián, Hegedűs, Erdélyi, Tóth M. 1-1

A csoport végeredménye: 1. Olympiakosz (görög) 37 pont, 2. Jug Dubrovnik (horvát) 28, 3. Barceloneta (spanyol) 27, 4. Brescia (olasz) 26, 5. Dinamo Moszkva (orosz) 22, 6. Hannover (német) 12, 7. OSC 10, 8. Partizan Beograd 0

B csoport:
ZF-Eger - Steaua Bucuresti (román) 12-9 (2-2, 3-2, 4-4, 3-1)
-----------------------------------------------------------
a magyar csapat gólszerzői: Vlahopulosz 5, Hosnyánszky 4, Bedő, Hárai, Cuckovic 1-1

Szolnoki Dózsa-Sabadell (spanyol) 14-4 (3-1, 2-1, 5-0, 4-2)
a magyar csapat gólszerzői: Aleksic, Younger 3-3, Zalánki, Mezei 2-2, Fülöp, M. Cuk, Prlainovic, Jansik D. 1-1

A csoport végeredménye: 1. Pro Recco (olasz) 39, 2. ZF-Eger 31, 3. Szolnoki Dózsa 30, 4. Spandau Berlin (német) 25, 5. Jadran Carine (montenegrói) 20, 6. Steaua Bucuresti (román) 12, 7. Sabadell 9, 8. Alphen (holland) 0