Férfi vízilabda Magyar Kupa - Százszázalékos maradt a Szolnok

Sport, 2020.07.31

Továbbra is százszázalékos a férfi vízilabda BENU Magyar Kupában a Szolnok: a 2014-ben, 2016-ban és 2017-ben is győztes Tisza-parti együttes a második forduló pénteki játéknapján előbb a rendező Szentes, majd az Eger csapatát is legyőzte.

A két találkozó közül utóbbi volt a szorosabb, a hevesiek ugyan megnyerték a nyitónegyedet, de a Szolnok az UVSE-től igazolt 19 éves Konarik Ákos vezérletével - a fiatal játékos öt lövésből négy gólt szerzett - fordított és összességében magabiztosan diadalmaskodott.

A sorozat múlt heti első körében megszerzett pontjaikat magukkal hozták a csapatok, amelyek a mostani hétvégén újabb négy négyes csoportban - kék, fehér, piros és zöld - küzdenek. Ezekbe a kvartettekbe az első körből egy első, egy második, egy harmadik és egy negyedik helyezett került.

A harmadik forduló csoportbesorolása szintén az előző fázis eredményei alapján történik: az I csoportban a "színes" csoportok 1-2. helyezettjei, míg a II-esben a 3-4. helyezettek szerepelnek majd. Ebben a szakaszban azok a csapatok már nem találkoznak egymással, amelyek korábban összecsaptak.

A negyedik forduló augusztus közepén az egész torna utolsó szakasza, amelyben a csapatok az I. és II. csoportban elért helyezéseik alapján helyosztó mérkőzéseket játszanak.

A Magyar Kupa győztese indulhat az Eurokupa 2021/22-es kiírásában.