Férfi kézilabda BL - Egy góllal nyert Svájcban a Veszprém

Sport, 2017.03.02

A Telekom Veszprém 28-27-re győzött Császár Gábor csapata, a svájci Kadetten Schaffhausen otthonában a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének 13. fordulójában, csütörtökön.

Eredmény, férfi BL, csoportkör, 13. forduló, A csoport:
Kadetten Schaffhausen (svájci)-Telekom Veszprém 27-28 (15-16)
--------------------------------------------------------------
a Veszprém gólszerzői: Gajic, Ilic 5-5, C. Rodriguez 4, Nilsson, Blagotinsek 3-3, Ugalde, Nagy L. 2-2, Gulyás, Iváncsik G., Kopljar, Lékai 1-1

A veszprémiektől többek között Ivan Sliskovic, Aron Palmarsson, Ancsin Gábor, Gasper Marguc és Renato Sulic hiányzott a keretből, de a hazaiaknál sem szerepelt négy alapember.

A magyar válogatott irányító, Császár Gábor szerzett vezetést a svájciaknak, és a várakozásoknak megfelelően a folytatásban is ő volt csapata vezéregyénisége. Magabiztosan, eredményesen kézilabdázott a Veszprém, és az első félidő közepén három góllal vezetett (5-8). Hatékonyan támadott mindkét együttes, mert a védekezés és a kapusteljesítmény egyik oldalon sem volt magas színvonalú (11-14).

A hajrában a magyar csapat figyelmetlenségeit kihasználva a Schaffhausen egyenlített (14-14), de az előző idényben BL-ezüstérmes veszprémiek a szünetre ismét előnybe kerültek (15-16).

A második felvonás elején a hazai együttes fordított, majd felváltva vezettek a csapatok. Ebben az időszakban Mikler Roland már másodszor hárította Császár hétméteresét (17-18), és a hazaiak magyar légiósa akcióból sem tudott túljárni honfitársa eszén. A svájci bajnok ebben az időszakban jobban védekezett, és tíz perccel a vége előtt - a meccs során először - már két találattal jobban állt (24-22).

A Veszprém öt perc alatt egy 5-1-es sorozattal ismét megfordította az állást (25-27), ám az izgalmas hajrában egy perccel a lefújást megelőzően újra döntetlen volt az állás. Javier Sabaté vezetőedző időkérése után Momir Ilic betalált, a túloldalon Császár Gábor időntúli szabaddobása a keresztléc fölé ment, így a vendégek egy góllal győztek.

A mezőny legeredményesebb játékosa a svájci Luka Maros volt nyolc találattal, Császár hattal zárt.

A Veszprém jövő szombaton a német Flensburg-Handewitt együttesét fogadja a BL csoportkörének utolsó fordulójában.

A csoport állása: 1. Barcelona (spanyol) 22 pont/12 mérkőzés (324-276), 2. Paris Saint-Germain (francia) 20/12, 3. Telekom Veszprém 16/13, 4. Flensburg-Handewitt (német) 11/11 (297-282), 5. THW Kiel (német) 11/12 (302-307), 6. Orlen Wisla Plock (lengyel) 8/12, 7. Bjerringbro-Silkeborg (dán) 6/12, 8. Kadetten Schaffhausen 2/12

szombaton játsszák:
B csoport: MOL-Pick Szeged - PPD Zagreb (horvát) 17.30

Az állás: 1. Vardar Szkopje (macedón) 18 pont/12 mérkőzés, 2. Rhein-Neckar Löwen (német) 17/13, 3. Vive Tauron Kielce (lengyel) 16/12, 4. MOL-Pick Szeged 13/12, 5. Meskov Breszt (fehérorosz) 12/12, 6. Celje Pivovarna Lasko (szlovén) 9/13, 7. PPD Zagreb 7/12, 8. IFK Kristianstad (svéd) 6/12

Az A és a B csoport győztese a negyeddöntőbe kerül, a 2-6. helyezettek pedig a nyolcaddöntőben folytatják majd szereplésüket.