Férfi kézilabda Eb - A címvédő német válogatott legyőzte a cseheket

Sport, 2018.01.19

A címvédő német válogatott három góllal legyőzte a magyarokat szerdán búcsúztató Csehország csapatát a horvátországi férfi kézilabda Európa-bajnokság középdöntőjének első fordulójában, pénteken Varasdon.

A rendkívül szoros első félidőben csupán kétszer alakult ki kétgólos különbség a csapatok között: a 15. percben a németek vezettek 7-5-re, de ezt követően a csehek egy 5-1-es sorozattal fordítottak (8-10).

A 47. percben a csehek ismét két találattal jobban álltak, ezt követően azonban a címvédő - a kapus Andreas Wolff bravúrjaira alapozva - sorozatban hat gólt lőtt, ezzel eldöntötte a találkozót.

A mezőny legeredményesebb játékosa a német Steffen Fath volt, aki 13 lövésből nyolc gólt szerzett. A Balatonfüred cseh jobbátlövője, Stanislav Kasparek - aki nyártól a Szegedet erősíti - kilenc kísérletből négy találatig jutott.