Férfi kézilabda Eb - Utolsó másodperces góllal egyenlített a címvédő

Sport, 2018.01.15

A címvédő német válogatott 25-25-ös döntetlent játszott a világbajnoki bronzérmes Szlovénia csapatával a Horvátországban zajló férfi kézilabda Európa-bajnokság csoportkörének második fordulójában, hétfőn Zágrábban.

A szlovénok Borut Mackovsek vezérletével remekül kezdtek, és a hatékonyabb támadójátéknak és a kiváló kapusteljesítménynek köszönhetően az előnyüket még növelni is tudták a szünetig (15-10).

A második felvonás közepén Uwe Gensheimer és Tobias Reichmann góljaival egyenlítettek a németek (19-19), ellenfelük tíz percig nem talált be. A rendkívül izgalmas hajrában a meccs során először vezettek a németek, de Blaz Janc hat másodperccel a vége előtt betalált. A szlovénok már ünnepeltek, és közben megakadályozták a németek középkezdését, emiatt a bírók - miután percekig tanulmányozták a videofelvételt - végül kiállították a vétkes szlovént, és hétméterest ítéltek, melyet Reichmann értékesített.

A Telekom Veszprém szlovén játékosa, Blaz Blagotinsek négy gólt dobott.