Férfi kézilabda EHF Kupa - A Balatonfüred legyőzte az izlandi bajnokot

Sport, 2017.10.07

A Balatonfüredi KSE hazai pályán 27-22-re legyőzte szombaton az izlandi Valur Reykjavík csapatát a férfi kézilabda EHF Kupa-selejtező második fordulójának első mérkőzésén.

Eredmény,

férfi EHF Kupa, selejtező, 2. forduló, 1. mérkőzés:
Balatonfüredi KSE-Valur Reykjavík (izlandi) 27-22 (16-8)

Remek első félidőt produkált a magyar csapat, amely a szünetig tekintélyes, nyolcgólos előnyt alakított ki (16-8).

A második felvonás elején igyekezett felzárkózni az izlandi bajnokcsapat, sorozatban háromszor volt eredményes, de a fürediek ekkor még vissza tudták állítani a korábbi különbséget. A folytatásban pontatlanná váltak a támadásaik, ezt kihasználva négygólos szériát produkáltak a vendégek (20-17) és szorossá tették az állást.

A hajrát Csoknyai István vezetőedző együttese bírta valamivel jobban, így megnyugtatónak tűnő előnnyel (27-22) várhatja a vasárnapi visszavágót, amit ugyancsak Balatonfüreden rendeznek.

A mezőny legeredményesebb játékosa a fürediek cseh jobbátlövője, Stanislav Kasparek volt, aki mind a hat lövését gólra váltotta.

A CYEB Budakalász és a Grundfos Tatabánya az utolsó, harmadik fordulóban kapcsolódik be a selejtezőbe.