Férfi kézilabda EHF Kupa - Dániában is győzött a Tatabánya

Sport, 2017.03.11

A Tatabánya csapata 29-26-ra győzött a dán KIF Kolding otthonában a férfi kézilabda EHF Kupa csoportkörének negyedik fordulójában, szombaton Horsensben.

Eredmény,

férfi EHF Kupa, csoportkör, 4. forduló, C csoport:
KIF Kolding (dán)-Grundfos Tatabánya KC 26-29 (16-14)
-----------------------------------------------------
a legeredményesebb játékosok: Spellerberg 8, Rocha Chiuffa 5, Igropulo 5, illetve Vujovic 8, Bozovic 7

A Tatabánya csapatkapitánya, a válogatott jobbszélső Harsányi Gergely térdsérülés miatt ezúttal sem léphetett pályára.

Montenegrói légiósa, Milos Bozovic vezérletével eleinte jól tartotta magát a vendégcsapat, de az első félidő közepén a Kolding már négy góllal vezetett. A hajrában felzárkózott a Tatabánya, de egyenlítenie ekkor még nem sikerült, mert kettős emberhátrányba került (16-14).

A magyar együttes a második felvonásban jól teljesített, az 52. percben átvette a vezetést (22-23), majd remek hajrával három góllal nyert, így nagy lépést tett a negyeddöntőbe jutás felé.

A Tatabánya március 25-én az izraeli bajnok Makkabi Tel-Aviv otthonában folytatja kupaszereplését.

A csoport állása: 1. Tatabánya 6 pont/4 mérkőzés, 2. SC Magdeburg (német) 5/3, 3. KIF Kolding 3/4, 4. Makkabi Castro Tel-Aviv (izraeli) 0/3

A csoportok első két helyezettje jut a negyeddöntőbe.