Férfi kosárlabda EK - Bulgáriai győzelemmel kezdett a Szombathely

Sport, 2017.10.04

A Szombathely 96-95-re nyert a bolgár Balkan Botevgrad vendégeként szerdán a férfi kosárlabda Európa Kupa-selejtező második fordulójának első mérkőzésén.

A kvalifikáció nyitókörében erőnyerő vasiak a bolgár bajnokság ötödik helyezettje ellen kezdték meg nemzetközi szereplésüket. Az NB I-ben ezüstérmes vendégek remek támadójátékuknak köszönhetően a félidőre tízpontos előnyhöz jutottak (54-44). Kiegyenlített harmadik játékrészt követően csökkent ugyan a hazai csapat hátránya, majd a Szolnok hiába kezdte 8-1-gyel a záró felvonást, a vége nagyon szorosan alakult, és csupán egy pont döntött a vendégek javára.

A visszavágóra egy hét múlva kerül sor Szombathelyen.

Eredmény (a nemzetközi szövetség honlapja alapján):

Európa Kupa, selejtező, 2. forduló, 1. mérkőzés:
Balkan Botevgrad (bolgár) - Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 95-96 (23-28, 21-26, 24-22, 27-20)