Férfi kosárlabda EK - Szkopjéban nyert a Szolnoki Olaj

Sport, 2017.11.08

A Szolnoki Olaj 18 ponttal nyert a macedón Sokoli vendégeként a férfi kosárlabda Európa Kupa negyedik fordulójában.

4. forduló, H csoport:
Sokoli (macedón)-Szolnoki Olaj 73-91 (26-21, 8-24, 17-23, 22-23)
----------------------------------------------------------------
a magyar csapat legjobb dobói: Perry 17, Milosevic, Andric, Vojvoda 13-13, Ford 12

A Szolnok két győzelemmel és egy vereséggel, míg a házigazda macedón gárda nyeretlenül várta az összecsapást. A szolnokiak ráadásul hazai pályán 108-87-re múlták felül riválisukat.

A szerdai találkozón a nyitó felvonásban ötpontos hátrányba kerültek, ám a másodikban mindössze nyolc pontot kaptak, és a nagyszünetre már 11 pontos előnnyel vonulhattak. A fordulást követően tovább növelték a különbséget, és végül magabiztos, 91-73-as győzelmet aratva szerezték meg harmadik sikerüket a sorozatban.

Az ötödik fordulóban a szolnokiak a 2/2-es mutatóval álló Falco-Vulcano Energia KC Szombathely gárdáját fogadják kedden. Utóbbi házigazdaként 84-74-re győzött magyar csoportriválisa ellen.

D csoport:
Egis Körmend-Balkan Botevgrad (bolgár) 90-86 (17-17, 16-18, 23-24, 21-18, 13-9) - hosszabbítás után