Férfi kosárlabda EK - Továbbra is százszázalékos a Körmend

Sport, 2017.11.01

A Körmend hazai pályán hosszabbítás után legyőzte a görög Keravnoszt szerdán a férfi kosárlabda Európa Kupa harmadik fordulójában, így továbbra is százszázalékos.

A két veretlen csapat találkozóján a vasiak 10-0-lal kezdtek, majd a második negyedben már húsz ponttal elhúztak. A negyedik játékrészben a görög együttes utolérte a házigazdákat, Ferencz Csaba a hajrában kihagyott két büntetőt, az ellenfél pedig az utolsó másodpercben egy duplával döntetlenre mentette a rendes játékidőt (79-79).

Jöhetett az ötperces hosszabbítás, a 42. percben a meccsen először vezetett a Keravnosz, aztán Marquis Wright fontos triplája és büntetője révén végül a Körmend ünnepelhetett.

Eredmények a nemzetközi szövetség honlapja alapján:

3. forduló, D csoport:
Egis Körmend-Keravnosz (görög) 93-92 (31-17, 16-18, 18-22, 14-22, 14-13) - hosszabbítás után