Férfi kosárlabda EK - Túlórában nyert, és továbbjutott a Körmend

Sport, 2017.11.08

A Körmend hazai pályán hosszabbításos mérkőzésen legyőzte a bolgár Balkan Botevgradot szerdán a férfi kosárlabda Európa Kupa negyedik fordulójában, ezzel továbbjutott a legjobb 16 közé.

4. forduló, D csoport:
Egis Körmend-Balkan Botevgrad (bolgár) 90-86 (17-17, 16-18, 23-24, 21-18, 13-9) - hosszabbítás után
----------------------------------------------------------------
A legjobb hazai dobók: Ferencz 19, Hollins és Wright 16-16

A csoportban éllovas vasiak a bulgáriai meccsen már 18 pontos hátrányban is voltak, végül mégis ők hagyták el győztesen a pályát. Egy hete pedig óriási csatában, ugyancsak hosszabbításos meccsen őrizték meg veretlenségüket a görög Keravnosz ellen. Szerdán annak a tudatában léptek parkettre, hogy siker esetén már biztosan ott lesznek a kvartettből a 16 közé továbbjutó első két hely valamelyikén.

Körmenden kiegyenlített csatát vívtak egymással a felek, de a mérkőzés nagy részében hátrányban lévő a házigazdáknak mindig kapaszkodniuk kellett. A Balkan előbb a második negyed végén (26-35), majd a negyedik játékrész elején (56-65) tudott elhúzni kilenc ponttal, de a körmendiek számára volt visszaút. A negyedik játékrész vége előtt 56 másodperccel még ötpontos hátrányban volt a hazai csapat (71-76), onnan sikerült túlórára mentenie a meccset: Ferencz Csaba a dudaszó pillanatában szerzett bravúros triplát (77-77). A ráadásban elhúztak a körmendiek, és győzelmük nem forgott veszélyben.

Az ötödik fordulóban, jövő szerdán az 1/3-as mutatóval álló belga BF Brussels csapatához látogatnak, melyet korábban itthon 74-61-re legyőztek.