Férfi kosárlabda NB I - Szombathelyen egyenlített a Fehérvár

Sport, 2017.06.10

A férfi kosárlabda NB I döntőjének második felvonásán is idegenbeli győzelem született, ezúttal az Alba Fehérvár diadalmaskodott a Falco KC Szombathely otthonában, kiegyenlítve ezzel az egyik fél harmadik sikeréig tartó párharcban.

döntő, 2. mérkőzés: Falco KC Szombathely - Alba Fehérvár-Puebla+ 65-75 (18-21, 17-14, 14-14, 16-26)
-------------------------------------------------------------------------------
legjobb dobók: Govens 16, Zigeranovic 14, illetve Taylor 16, Edwards 12

A három győzelemig tartó párharc állása: 1-1

A négyszeres bajnok Alba - amely legutóbb 2013-ban ünnepelhetett - a döntő szerdai nyitányán meglepetésre elvesztette pályaelőnyét. Az eddig csak 2008-ban aranyérmes Falco óriási csatában 77-76-ra nyert, és annak tudatában készülhetett a folytatásra, hogy ebben az idényben mind a 21 hazai mérkőzésén győztesen hagyta el a pályát.

Az alapszakaszgyőztes Fehérvár a mérkőzés folyamán többször is meglépett, a hazaiak azonban rendre felzárkóztak. Két és fél perccel a végső dudaszó előtt mindössze egy ponttal vezetett a Fehérvár, a végjátékban azonban egyértelműen riválisa fölé kerekedett.

Az egyik csapat harmadik sikeréig tartó finálé harmadik meccsét kedden játsszák Székesfehérváron.

a 3. helyért, 2. mérkőzés: Zalakerámia ZTE KK-Egis Körmend 18.00