Férfi vízilabda Bajnokok Ligája - Esélyt sem adott a Recco az Egernek

Sport, 2017.03.22

Egyetlen pillanatig sem vezetett, és ötgólos, sima vereséget szenvedett az Eger a Pro Recco otthonában a férfi vízilabda Bajnokok Ligája főtáblás csoportküzdelmeinek 8. fordulójában.

Eredmény, BL, főtábla, B csoport, 8. forduló:
Pro Recco (olasz) - ZF-Eger 9-4 (3-1, 2-1, 1-1, 3-1)
----------------------------------------------------
az Eger góldobói: Cuk 2, Vapenski, Kovács

Az esélyesebb, veretlenül csoportelső Recco már az első negyedben magához ragadta a kezdeményezést annak ellenére, hogy legjobbja, a szerb Filip Filipovic nem volt ott a keretében. A nagyszünetig - amikor hárommal vezetett - Francesco Di Fulvio góljaival folyamatosan növelte előnyét az olasz együttes.

A második félidőben sem változott jelentősen a játék képe, a házigazda remek védekezése ellen nem tudott mit kitalálni Dabrowski Norbert együttese, mely így sima vereséget szenvedett.

Mivel a csoport másik mérkőzésén a Barceloneta kikapott a Jug Dubrovnik vendégeként, az egriek kedvező helyzetből várhatják az utolsó két fordulót.

A csoport többi mérkőzésén:
Jug Dubrovnik (horvát)-Barceloneta (spanyol) 11-10 (2-0, 4-3, 2-4, 3-3)
Partizan Beograd (szerb)-Hannover (német) 13-9 (6-2, 3-2, 3-3, 1-2)

A csoport állása: 1. Pro Recco 24 pont, 2. Jug Dubrovnik 17, 3. ZF-Eger 12, 4. Barceloneta 8, 5. Partizan Beograd 4, 6. Hannover 3

A csoport:
Szolnoki Dózsa-Közgép - Brescia (olasz) 8-4
A-Híd OSC Újbuda - Spandau (német) 5-5
Nice (francia)-Olympiakosz (görög) 8-12 (1-3, 2-4, 2-1, 3-4)

A csoport állása: 1. Szolnoki Dózsa-Közgép és Olympiakosz 22-22 pont, 3. Brescia 11, 4. A-Híd OSC Újbuda 9 , 5. Spandau 4, 6. Nice 0

A BL főtábláján 12 csapat küzd egymással két csoportban. A budapesti döntőnek rendezőként automatikusan résztvevője a Szolnok, rajta kívül az A csoportból még két gárda juthat tovább, míg a B-ből a legjobb három lehet majd ott - az április 26-án záruló főtáblás szakaszt követően - a hatcsapatos fináléban, az úgynevezett Final Sixben, amelynek május 25. és 27. között a Duna Aréna ad otthont.