Férfi vízilabda Bajnokok Ligája - Győzelmével a Final Sixben az Eger

Sport, 2017.04.05

A ZF-Eger biztosította helyét a férfi vízilabda Bajnokok Ligája hatos döntőjében, miután a csoportkör szerdai játéknapján 8-4-re legyőzte a Partizan Beogradot.

Férfi Bajnokok Ligája, csoportkör, 9. forduló:

B csoport:
ZF-Eger - Partizan Beograd (szerb) 8-4 (0-1, 2-2, 4-1, 2-0)
-----------------------------------------------------------
a magyar csapat gólszerzői: Cuckovic, Vapenski 2-2, Erdélyi, Hosnyánszky, Kovács G., Lőrincz 1-1

A szerb együttes lőtte az első gólt, és bár 2-1-nél az egrieknél volt az előny, a nagyszünetben újra a Partizan vezetett (2-3). A harmadik negyedben azonban megfordította az állást az elmúlt idényben a BL-ben hatodik Eger, a záró felvonásban pedig tovább növelte a különbséget, és végül négy góllal győzött.

"Volt bennünk tartalék, ez kiderült a mérkőzés második felében, de nem voltunk frissek. Viszont megvan, amit akartunk, amiért dolgoztunk egész évben, és ez a legfontosabb" - értékelt Dabrowski Norbert, a hazaiak szakvezetője az M4 Sportnak a találkozó után.