Férfi vízilabda BL - Volgográdban nyert az OSC, közel a továbbjutás

Sport, 2017.10.14

Az OSC győzött az orosz bajnok Szpartak Volgograd otthonában a párharc első mérkőzésén, szombaton, így nagyon közel került a főtáblára jutáshoz a férfi vízilabda Bajnokok Ligájában.

Eredmény,

Bajnokok Ligája, 3. selejtezőkör, 1. mérkőzés:
Szpartak Volgograd (orosz) - A-Híd OSC Újbuda 7-14 (3-5, 1-3, 1-4, 2-2)
-----------------------------------------------------------------------
a magyar csapat góldobói: Salamon, Erdélyi 3-3, Kovács, Seman 2-2, Bundschuh, Hegedüs, Ubovic, Brguljan 1-1

A BL harmadik selejtezőkörének nyitómeccsén az újbudaiak - a sorozat honlapjának tanúsága szerint - a vezetés megszerzése után három gólt kaptak, utána viszont négyszer is bevették a hazaiak kapuját, majd 5-4-ről a nagyszünetig 8-4-re húztak el.

A harmadik játékrészben Salamon Ferenc már harmadszor volt eredményes, Erdélyi Balázs triplájával pedig 13-5 lett az OSC javára. A végén valamelyest szépített az eredményen az orosz együttes, de a hétgólos siker a magyar csapat továbbjutását ígéri. A visszavágót szerdán játsszák az OSC újbudai uszodájában.

A BL 16 csapatos főtábláján alanyi jogon eleve ott van a címvédő Szolnok, az Eger pedig szabadkártyásként tagja a sorozat elitmezőnyének.