Gyémánt Liga - Semenya 1500-on nem volt elég gyors

Sport, 2018.07.05

A 800 méteren olimpiai és világbajnok Caster Semenya 1500 méteren indult, ám csak a hatodik helyen ért célba a lausanne-i atlétikai Gyémánt Liga-viadalon.

A dél-afrikai futó szombaton Párizsban fantasztikus idővel (1:54.25 perc) nyerte meg a kétkörös távot, csütörtökön este azonban a hosszabbik középtávfutó számot választotta, s kifejezetten rosszul teljesített. Semenyának már másfél körrel a vége előtt elszálltak a győzelmi esélyei, s végül csak a hatodik helyen ért célba.

A versenyt nagyszerű hajrával az amerikai Shelby Houlihan nyerte meg 3:57.34 perces eredménnyel, több mint három másodperccel maga mögé utasítva Semenyát (4:00.44 p).

Az idei 100-as amerikai bajnok Noah Lyles kedvenc távján, 200 méteren rajtolt, s a papírformának megfelelően győzött, méghozzá saját ranglista-vezető idejét beállítva, 19.69 másodperccel.

A lausanne-i viadalon az ugrószámok hozták a legkiélezettebb versenyeket. Női távolugrásban a német Malaika Mihambo és a szerb Ivana Spanovic egyaránt 6,90 méterrel zárt, s jobb második eredményével nyert Mihambo. A kétszeres olimpiai és háromszoros világbajnok amerikai Christian Taylor egyetlen centiméterrel ugrott távolabb a portugál Pedro Pablo Pichardónál, így ő nyerte a férfi hármasugrást. Női rúdugrásban az olimpiai és világbajnoki címvédő görög Katerina Sztefanidi végzett az élen, aki ugyanúgy 4,82 métert ugrott, mint a londoni ötkarikás bajnok amerikai Jennifer Suhr, illetve az orosz Anzselika Szidorova, ám kevesebb rontásának köszönhetően megelőzte riválisait.

férfiak:

--------
200 m (0,4 méter/másodperc): 1. Noah Lyles (amerikai) 19.69 másodperc, 2. Michael Norman (amerikai) 19.88
5000 m: 1. Birhanu Balew (bahreini) 13:01.09 perc
110 m gát (0,6 m/mp): 1. Szergej Subenkov (orosz) 12.95 mp, 4. Baji Balázs 13.36
400 m gát: 1. Abderrahman Szamba (katari) 47.42 mp, 2. Karsten Warholm (norvég) 47.94
magasugrás: 1. Danyil Liszenko (orosz) 2,37 m
hármasugrás: 1. Christian Taylor (amerikai) 17,62 m, 2. Pedro Pablo Pichardo (portugál) 17,61
súlylökés: 1. Tomas Walsh (új-zélandi) 21,92 m

nők:

----
100 m (1,3 m/mp): 1. Marie Josée TaLou (elefántcsontparti) 10.90 mp, 2. Elaine Thompson (jamaicai) 10.99
200 m (0,4 m/mp): 1. Gabrielle Thomas (amerikai) 22.47 mp
400 m: 1. Szalva Eid Naszer (bahreini) 49.78 mp
800 m: 1. Francine Niyonsaba (burundi) 1:57.80 perc
1500 m: 1. Shelby Houlihan (amerikai) 3:57.34 p
400 m gát: 1. Shamier Little (amerikai) 53.41 mp, 2. Janieve Russell (jamaicai) 53.46
távolugrás: 1. Malaika Mihambo (német) 6,90 méter, 2. Ivana Spanovic (szerb) 6,90
rúdugrás: 1. Katerina Sztefanidi (görög) 4,82 m, 2. Jennifer Suhr (amerikai) 4,82, 3. Anzselika Szidorova (orosz) 4,82
gerelyhajítás: 1. Nikola Ogrodnikova (cseh) 65,02 m