Jégkorong Erste Liga - A DVTK legyőzésével élre állt a MAC

Sport, 2018.01.29

A legutóbb döntős MAC Budapest 3-1-re legyőzte a címvédő és alapszakaszgyőztes DVTK Jegesmedvék együttesét a jégkorong Erste Liga felsőházi rangadóján, ezzel a tabella élére állt.

A középszakasz hétfői mérkőzése magas tempóban kezdődött, ám az első harmad közepén egy ütközést követően a palánk egyik elemében kitört a speciális üveg, pont az M4 Sport egyik operatőre előtt. A játék bő tíz perc technikai szünet után folytatódott, míg az operatőrt a szilánkok által okozott sebek miatt kórházba szállították. A kényszerszünet a hazaiakat zavarta meg kevésbé, akik Nagy Krisztián találatával vezetést szereztek.

A második húsz percben Wesley Cunningham és Orbán Brance találataival növelte tovább a különbséget a fővárosi együttes. A záró felvonásban a DVTK kapuslehozatallal is próbálkozott, ám sikertelenül, egyenlő létszámnál viszont Magosi Bálint faragott a különbségből. Ez azonban csak a szépítésre volt elég, sikerével a MAC a tabella élére állt.

felsőház:
MAC Budapest-DVTK Jegesmedvék 3-1 (1-0, 2-0, 0-1)

A tabella:
1. MAC Budapest 2 2 - - - 11- 6 8 pont
2. DVTK Jegesmedvék 2 1 - - 1 6- 5 7
3. Dunaújvárosi Acélbikák 2 1 - - 1 9- 8 4
4. UTE 2 - - - 2 8-15 0

A DVTK 4, a MAC 2, míg a Dunaújváros 1 bónuszponttal kezdte meg a középszakaszt.

alsóház:
Ferencvárosi TC-ASC Corona Brasov (román) 2-3 (0-0, 1-0, 1-2, 0-0, 0-1) - szétlövéssel

A tabella:
1. SC Csíkszereda 3 2 - - 1 13- 9 10 pont
2. ASC Corona Brasov 3 2 1 - - 15- 4 9
3. Ferencvárosi Torna Club 4 1 - 1 2 13-17 6
4. Fehérvári Titánok 3 1 - - 2 11-14 3
5. EV Vienna Capitals 3 1 - - 2 8-16 3

A Csíkszereda 4, a Ferencváros 2, a Brasov 1 bónuszponttal kezdte meg a középszakaszt, amelyet követően a sereghajtó számára véget ér az idény, a többiek a negyeddöntőbe jutnak.