Junior úszó Eb - Milák Kristóf korosztályos világcsúccsal győzött

Sport, 2017.06.30

Milák Kristóf korosztályos világcsúccsal nyerte a 200 méteres pillangó döntőjét az izraeli Netanyában zajló junior úszó Európa-bajnokság pénteki versenynapján.

A 17 esztendős magyar tehetség a viadal honlapja szerint 1:53.79 perc alatt teljesítette a távot, bő négy másodperccel gyorsabban, mint a második helyre beérkező olasz riválisa. A régi korosztályos világrekordot a japán Horomura Nao tartotta 1:55.37-tel április 15. óta. Milák ideje alig egy másodperccel gyengébb Cseh László 2008 augusztusában elért felnőtt Európa-csúcsánál (1:52.70).

A magyar úszó csütörtökön a 4x100 méteres vegyes gyorsváltó tagjaként is aranyérmes lett, míg a szerdai nyitónapon 50 méter pillangón és a 4x100 méteres férfi gyorsváltóval egyaránt második lett.