Kajak-kenu vk - Lucz Dóra egyenlített 200-on, szerdán szétlövés

Sport, 2016.05.21

Lucz Dóra megelőzte Douchev-Janics Natasát a K-1 200 méter szombati döntőjében a duisburgi világkupán, így ebben a számban szerdán különverseny, úgynevezett szétlövés dönt majd a magyar olimpiai válogató győzteséről.

A múlt heti, szegedi válogatót a Graboplast Győr 33 éves, háromszoros ötkarikás bajnok kajakosa nyerte, a németországi vk volt a második forduló.

A magyarok a fináléban egymás melletti pályán lapátoltak, Lucz az 1-esen, Douchev-Janics a 2-esen, de egyikük sem teljesített kimagaslóan, a dobogós helyek elosztásába nem tudtak beleszólni. A 21 éves, korosztályos világbajnok Lucz az ötödik, rutinos riválisa pedig a hatodik helyen ért célba, míg a győzelmet az olimpiai és világbajnoki címvédő új-zélandi Lisa Carrington szerezte meg.

Az UTE kajakosa, Lucz Dóra így 1-1-re egyenlített Janics ellen, a K-1 200 méter olimpiai válogatójának győzteséről a szerdai, szegedi pótválogató dönt.

"Nagyon boldog vagyok, még igazán fel sem fogtam, hogy mi történt, de nagyon örülök annak, hogy szerdán újra összecsaphatunk - nyilatkozott Lucz Dóra. - A futam közben nem igazán figyeltem Natasára, persze azért a szemem sarkából láttam, hogy ott van, de amikor beértünk a célba, fogalmam sem volt, hogy ki hányadik lett. Nagyon kicsi volt a különbség köztünk."

A sportoló úgy fogalmazott: már azzal nagy álma valósult meg, hogy kijutott a világkupára és Douchev-Janics ellen versenyezhetett, számára ez szinte felfoghatatlan.

"Óriási dolog, hogy egy ilyen kaliberű versenyző ellen mehettem" - mondta.

Ezzel együtt - tette hozzá - a szerdai szétlövésen ismét szeretné megverni riválisát, s ezzel megnyerni a K-1 200 méter olimpiai válogatóját.

A kajakos az MTI érdeklődésére elárulta: korábban, a korosztályos versenyek előtt kétszer már volt része szétlövésben, s a mérlege 1-1.

A magyarok még két vk-döntőben voltak érdekeltek szombaton: férfi K-2 200 méteren a világbajnoki címvédő Tótka Sándor, Molnár Péter duó rendkívül szoros versenyt követően második lett a szerbekkel holtversenyben, a fiatal Balaska Márk, Birkás Balázs kettős pedig hatodikként zárt ugyanabben a számban, míg női C-1 200 méteren Devecseriné Takács Kincső a hetedik helyen végzett.