Labdarúgó NB I - A Paks pontot rabolt a bajnokcsapattól

Sport, 2018.07.28

A Paks 1-1-es döntetlent ért el a bajnok MOL Vidi FC vendégeként Felcsúton a labdarúgó OTP Bank Liga második fordulójának szombati játéknapján.

OTP Bank Liga, 2. forduló: MOL Vidi FC-Paksi FC 1-1 (1-1) -------------------------------- Felcsút, 1058 néző, v.: Solymosi

gólszerzők: Simon Á. (29. - öngól), illetve Simon A. (22.)

sárga lap: Kovács I. (50.), Sós (94.), illetve Lenzsér (30.), Simon Á. (55.), Kulcsár D. (56.), Nagy G. (74.), Horváth P. (93.)

MOL Vidi FC:

-----------
Kovácsik - Nego, Juhász R., Fiola, Tamás K. - Pátkai (Sós 89.), Nikolov (Huszti 67.), Varga J., Kovács I. - Lazovic, S. Scepovic (M. Scepovic 67.)

Paks:

----
Nagy G. - Kulcsár D., Lenzsér, Gévay, Szabó J. - Haraszti (Vági A. 92.), Papp K., Bertus, Simon Á., Bartha (Hahn 63.) - Simon A. (Horváth P. 73.)

Tompán kezdte a találkozót a bajnok MOL Vidi FC, ezt kihasználva a vendégcsapat több ígéretes támadást vezetett. A 22. percben a Paks előnybe került: Szabó bal oldali beadása Kovácsik kezei közül kicsúszott, így Simon Andrásnak nem okozott gondot az üres kapuba találni. Egy perc múlva Stefan Scepovic egyenlíthetett volna, de tiszta helyzetből hét méterről gyatrán Nagy Gergely kezébe gurított. Néhány perc múlva a fehérváriak egyenlíteni tudtak, méghozzá Simon Ádám öngóljával, aki Tamás Krisztián beívelésébe ért bele szerencsétlenül.

A fordulást követően a házigazdák nagy fölényben játszottak, a paksiak elvétve lépték át a félpályát. A Vidi FC elkeseredetten küzdött a győzelemért, ám a Paks mindvégig magabiztosan tartotta az eredményt. A döntetlen igazságos.