Labdarúgó NB I - Győzött Felcsúton a címvédő Honvéd

Sport, 2017.08.05

A címvédő Budapest Honvéd 2-0-ra győzött az újonc Puskás Akadémia vendégeként a labdarúgó OTP Bank Liga negyedik fordulójának szombati játéknapján.

A kispestiek legutóbb április 22-én, a Vasastól kaptak ki az élvonalban, veretlenségük immár kilenc mérkőzés óta tart.

OTP Bank Liga, 4. forduló:
Puskás Akadémia FC-Budapest Honvéd FC 0-2 (0-1)
---------------------------------------------
Felcsút, 1786 néző, v.: Bognár

gólszerzők: Lanzafame (45.), Eppel (60.)

sárga lap: Márkvárt (34.), Heris (68.), illetve Bobál D. (21.), Lovric (35.),

Puskás Akadémia:

----------------
Danilovic - Poór, Hegedűs J., Heris, Spandler - Mevoungou - Molnár G. (Szécsi, 63.), Márkvárt, Balogh B. (Knezevic, 58.), Szakály P. - Radó (Diallo, 15.)

Honvéd:

------
Gróf - Latifu, Lovric, Bobál D. (Baráth, a szünetben), Laczkó - Nagy G., Kamber, Herjeczki - Danilo (Deák I., a szünetben), Eppel, Lanzafame

Kiegyenlített játék és kevés komoly helyzet jellemezte az első félidőt, amelynek végén a vendégek egy potyagóllal szereztek vezetést: Davide Lanzafame 30-35 méterről elvégzett szabadrúgása után mindenki fölött elsuhant a labda, ez pedig annyira megzavarta Branislav Danilovic kapust, hogy szerencsétlenül ért bele, és a lábai között a hálóba pattant.

Egy szerencsétlen becsúszás következtében a felcsútiak játékosa, Radó András a földre került a 14. percben, hordágyon vitték le a pályáról, és kiderült, hogy eltörött a lába.

A szünet után támadólag lépett fel a Puskás Akadémia, mégis a kispestiek voltak eredményesek, miután Lanzafame beadását Eppel Márton fejelte a kapuba.
A hazaiaknak a folytatásban is akadtak lehetőségei, de a remekül védő Gróf Dávid kapujába nem tudtak betalálni.