Labdarúgó NB I - Még mindig hibátlan új otthonában a Haladás

Sport, 2018.03.03

A Haladás hazai pályán könnyedén, 3-0-ra győzte le a Vasast a labdarúgó OTP Bank Liga 21. fordulójában, szombaton. A szombathelyieknek ez volt a harmadik mérkőzésük a nemrég átadott új stadionban, amelyben továbbra is százszázalékosak.

OTP Bank Liga, 21. forduló: Swietelsky Haladás-Vasas 3-0 (1-0) -----------------------------------
Szombathely, 2866 néző, v.: Berke

gólszerzők: Kovács L. (16.), Rácz B. (47.), Ramos (60.)

sárga lap: Mészáros K. (39.), Kovács L. (45.), illetve Remili (16.), Vida (58.), Hangya (62.), Manjrekar (75.)

Swietelsky Haladás:

-------------------
Király - Schimmer, Wils, Kolcák, Bosnjak - Jagodics - Mészáros K. (Pinte, a szünetben), Kovács L., Rácz B., Halmosi (Jancsó, 62.) - Ramos (Rabusic, 85.)

Vasas:

------
Kamenár - Benes, James, Ristevski - Vida, Ádám, Egerszegi, Vogyicska (Pavlov, 60.), Hangya - Berecz, Remili (Csiki, a szünetben, Laczkó, 60.)

Az első néhány perc "tapogatózása" után a Haladás vette át a játék irányítását és bő negyedóra elteltével meg is szerezte a vezetést. A szombathelyiek ezt követően sem vettek vissza és folyamatosan nyomás alatt tartották a vendégegyüttest.

A fordulást követően szinte egyből megduplázta előnyét a Haladás, majd a 60. percben bebiztosította magának a három pontot, a Vasasnak gyakorlatilag semmi esélye nem volt a pontszerzésre.